live

Бєлковський про Brexit: Повного виходу Британії з ЄС не буде

ZIK

Брексіт – це остання спроба відокремити Велику Британію як частину англосаксонського світу від континентальної Європи. Але стовідсоткового Брексіту не буде, адже світ розвивається в сторону інтеграції, а не дезінтеграції.

Таку думку висловив публіцист Станіслав Бєлковський у ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

«Сьогодні політика у Європі буде змінюватися у напрямі часткового закриття кордонів, але якісних змін вектору розвитку Європи все ж не буде. Все одно залишиться Європейський Союз та його інституції, а також зростатиме роль транснаціональних структур. Натомість роль держав у класичному сенсі буде зменшуватися», – зауважив Бєлковський.

Тобто, пояснює публіцист, більший вплив матиме система горизонтальних, а не вертикальних, тобто провладних комунікації. Отже парламенти країн частково втратять свій вплив.

«Системи горизонтальних комунікацій стануть найбільш впливовими і значною мірою прийдуть на зміну традиційним системам вертикальних комунікацій. Утім модель ЄС в тому сенсі, в якому вона здійснюється з часів Наполеона Бонапарта, який був фактичним творцем європейської співдружності, працюватиме і надалі. І навіть конфлікт навколо Брексіту це підтверджує.

Адже Брексіт – це остання спроба відокремити Велику Британію як частину англосаксонського світу від континентальної Європи. І, на мою думку, стовідсоткового Брексіту все ж не буде, адже світ розвивається в іншому напрямі – в сторону інтеграції, а не дезінтеграції. Тоді як перемога одіозних постатей, таких як Трамп у США чи Ціпрас у Греції, або уряду в Італії – це відображення того, що люди втомилися від традиційного істеблішменту», – зазначив Станіслав Бєлковський.

Нагадаємо, напередодні ключового голосування британський парламент 9 січня розпочав обговорення угоди про Brexit, про яку прем’єр-міністр Тереза Мей домовилася з Брюсселем.Loading...
Loading...
Loading...