Новини » Суспільство 9 січня, 2019, 13:38
Журналіст: У Чернівецькій області щодня незаконно видобувають 300 тонн гравію і піску
ZIK
ZIK

Чернівецький гравійно-піщаний кар’єр є незаконним і діє під виглядом будівництва форелевого господарства. Попри відкрите кримінальне провадження, роботи у котловані продовжують невідомі люди.

Про це в ефірі проекту «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповіла журналіст Тетяна Таран.

«У травні мій колега робив фото птахів і випадково побачив техніку без номерів. Про це він сказав громадським активістам і журналістам. Згодом, 25 травня, ми всі туди приїхали. З’ясували, що приблизна площа цього котловану — 1500 квадратних метрів, а глибина – біля трьох метрів», — каже Тетяна Таран.

Крім того, вона зазначає, що на місці подій громадські активісти та журналісти зробили фото і відеофіксацію, а також намагалися зрозуміти, для кого працюють робітники біля котловану.

«Водії вантажівок не хотіли з нами спілкуватися, не казали, для кого вони працюють, хто є їхнім замовником. Щоб дізнатися все це і реагувати правильно, ми викликали поліцію», — розповідає Тетяна Таран.

Згодом активістам і журналістам вдалося роздобути проектну документацію, зазначає Таран.

«Проектна документація була оформлена на одну людину з Одеси, а підприємець, який взявся за реалізацію — невідомий», — коментує журналіст.

Вона зазначає: кримінальне провадження відкрито і наразі тривають оперативно-слідчі дії.

«Там видобувають гальково-піщану суміш. Згідно класифікації, це надра загальнонаціонального значення. За їх незаконне видобування передбачена кримінальна відповідальність. Із цього котловану щодня вивозять приблизно триста тонн», — каже журналіст.

Тетяна Таран вважає, що у незаконній роботі кар’єру зацікавлені місцева і, можливо, центральна влада.

«Дивно, що ніхто не реагує на кричущі порушення. Особи водіїв, які працювали у котлованах, не ідентифікували. Коли поліція приїхала, чоловіки просто втекли у кущі», — коментує експерт.

Попри те, що кримінальне провадження відкрито, роботи на кар’єрі продовжуються, звертає увагу журналіст.

До слова, нагадаємо, що адвокат і юрист Вячеслав Самсоненко раніше розповідав про контрабанду лісу у Чернівецькій області, і про те, хто її «кришує».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 10:34 :34