Новини » Суспільство 9 січня, 2019, 7:00
Уляна Супрун: Волонтерство позитивно впливає на психічне здоров’я
Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Допомога іншим приносить не тільки позитивні емоції, але й велику користь для здоров’я. Тому ще одна новорічна резолюція, яку варто за нагоди старанно виконувати протягом року – зайнятись волонтерством.

Про це написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Керівниця МОЗ перелічила кілька переваг для здоров’я, що приносить волонтерська робота:

  • Позитивно впливає на психічне здоров’я

Навіть найменші добрі справи мають позитивний вплив на наше самопочуття. Науковці вказують, що один з ймовірних механізмів – стимуляція зон винагороди в мозку, саме тоді, коли ми робимо добрі справи.

За її словами, значення має також мотивація.

«Якщо ви справді прагнете допомагати іншим та переймаєтесь проблемою – це матиме кращий вплив саме на ваше здоров’я», – пише Супрун.

Волонтерство, як запевняє чиновниця, посилює соціальну взаємодію і об’єднує людей за спільними інтересами. Спілкування допомагає будувати нові знайомства, знижує ризики появи тривожності та депресії, в цілому впливає на психічне здоров’я позитивним чином.

«Метааналіз досліджень на цю тему дає однозначний висновок – волонтерство корисне для психічного здоров’я та має вплив на тривалість життя. Наразі ведуться дискусії, чи важливо включати волонтерські активності в програму громадського здоров’я, аби в цілому покращити здоров’я населення», – зазначила медик.

  • Має потенційну користь для фізичного здоров’я

«В одному з досліджень було виявлено, що люди старше 50 років, які регулярно допомагали іншим, мали менші ризики появи високого тиску в порівнянні з тими, хто не займався волонтерством. Через те, що високий тиск є вагомим фактором ризику серцево-судинних хвороб та інсульту, в дослідженні волонтерство (зайнятість близько 200 годин на рік) суттєво знижувало небезпеку для здоров’я», – стверджує вона.

  • Має великі переваги для здоров’я для людей літнього віку

Додаткова активність у вигляді волонтерства допомагає старшим людям залишатися соціально та фізично активними, а також менше почуватись самотніми. Через це вони відчувають більший рівень задоволеності життям та в цілому здоровішими.

Зокрема добровільна допомога може й мати позитивний вплив на тривалість життя. Такі результати – чергове підтвердження, що соціальна взаємодія, що передбачає спілкування з людьми, є корисною активністю.

«Деякі дослідження вказують, що волонтерська активність має переваги для людей з деменцією. Учасників дослідження було поділено на 2 групи – одна регулярно мала заняття зі школярами на волонтерських засадах, інша – ні. В результаті група, що займалася з дітьми мала суттєво нижчий рівень стресу», – додала чиновниця.

«Допомога іншим однозначно варта того, аби приділити трохи часу і знайти ініціативи, групи чи організації, які потребують вашої уваги та часу.

Немає значення, чи ви будете допомагати літнім людям, працювати з хворими дітьми, збирати кошти для безпритульних тварин чи просто допомагати старенькій бабусі з вашого будинку. Без сумніву, це зробить вас та інших людей щасливішими та здоровішими!», – наголосила У. Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 15:27 :10