Новини » Світ 9 січня, 2019, 14:09
США запровадить санкції проти компанії, що будує 90% «Північного потоку-2», – німецькі ЗМІ
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Державний департамент США планує запровадити санкції проти компанії-підрядника Allseas, яка має прокласти близько 90% газопроводу «Північний потік-2», який російський Газпром будує в обхід України.

Про це повідомляє німецьке бізнес-видання Handelsblatt, інформує Громадське телебачення.

Зазначається, що Allseas – вузькоспеціалізована компанія, яка займається прокладанням підводних трубопроводів. Її штаб-квартира знаходиться у Швейцарії.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року корабель компанії, що прокладає підводні трубопроводи, почав роботи на шведській ділянці «Північного потоку-2». Цей корабель є найбільшим подібним судном у світі.

У разі накладання на Allseas санкцій, Росії буде дуже складно знайти їй заміну.

Крім цього, за даними Handelsblatt, США можуть накласти санкції на ще одну компанію-підрядника «Північного потоку-2» – італійську Saipem. Проте свою частку робіт ця компанія уже виконала.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження» Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 – 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 21:23 :25