Представник Адміністрації Президента відреагував на ажіотаж довкола підписів на томосі

ZIK

Ми живемо в медійну епоху, а її закон популярності – це драматизація і примітивізація, тому було створено такий «інформаційний шум» навколо підписів на томосі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики АП Юрій Рубан.

За словами пана Рубана, не можна оцінювати церковні події з точки зору світського права. Тобто сама по собі ситуація з підписами томосу для віруючої людини не така важлива, як це подано у медійному просторі.

«Так як ми живемо в медійну епоху, закон популярності медійної епохи  це драматизація і примітивізація, тому було створено такий «інформаційний шум» на тему «а скільки підписів, а скільки потрібно, а чинно». Я якось не оцінюю драматизму цієї ситуації», – зазначив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики АП.

Зокрема пан Рубан зауважив, що ключовим у визнанні української автокефалії є не кількість підписів на томосі. Визнання автокефалії з боку Вселенського патріарха означає, що найбільше в світі чудо, яке може відбутися, тобто перетворення хліба й вина в тіло і кров Христову, яке відбувається на алтарі під час Божественної літургії, чинне в автокефальній помісній Православній церкві в Україні.

«Це підтверджено не пергаментом і не підписами, це підтверджено співслужінням Вселенського патріарха з предстоятелями української церкви 6 січня. Завдяки спільній літургії відбулося це найбільше у світі чудо. Тому з цієї точки зору більше нічого не треба віруючій людині», – пояснив гість.

Нагадаємо, у середу, 9 січня, у Стамбулі всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали томос про автокефалію української церкви.

У ПЦУ пояснили, на публічній копії томосу для України не було підписів членів Синоду. Томос як акт у кодексі Вселенського патріархату був записаний і підписаний раніше, але грамота була виготовлена лише до 4 січня, і тому члени Синоду її підписали 9 січня, коли зібралися на сесію.

Loading...