Новини » Політика

Посадовець пояснив, чому томос зменшив можливості Кремля для гібридної війни проти України

ZIK

Завдяки наданню томосу відбулося різке зменшення можливостей Кремля для гібридної війни в Україні. Виникнення ПЦУ створило більші можливості для єдності суспільства та нівелювало концепт «руского міра».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики АП Юрій Рубан.

За його словами, він переглядав моніторинг світових ЗМІ, і вони дуже багато уваги приділили питанню отримання томосу ПЦУ.

«Не думаю, що світові медіа, які пишуть про це, маніпулюють свідомістю людей. Я думаю, що вони оцінюють дуже важливий факт. Це те, що ми красиво називаємо обірванням духовних пут, які пов’язували Україну з Москвою, а якщо по-іншому, то це різке зменшення можливостей Кремля для гібридної війни в Україні. Це відбувається завдяки більшим можливостям для єдності суспільства, завдяки тому, що концепт «руского міра» не має ніякого відношення до канонічного православ’я, а це просто видумка Гундяєва. Тому воно сприймається зовсім по-іншому», – прокоментував гість програми.

За його словами, в силу певних процесів, які тривалий час відбувалися в церковному середовищі, частина громадян України не могла задовольнити свої релігійні потреби. Тому звичайно, що питання томосу було предметом турботи влади.

«Президент України багато разів казав, що незалежність церкви означає і незалежність від церкви, від держави агресора. Тому в тих процесах, які відбувалися, держава й Президент відіграли об’єднуючу роль. Не випадково Вселенський патріарх звернувся до світських і посадових осіб», – додав пан Рубан.

Водночас народний депутат 6-го скликання Кирило Куликов вважає, що питання томосу не важливе для світської держави.

«Враховуючи те, що ми не є ні ісламською, ні ваххабітською державою, а позиціонуємо себе як світська держава, я вважаю, що церковні питання є виключно питаннями церкви. І приділення стільки уваги даному питанню, особливо зі сторони ЗМІ, нічим іншим, ніж маніпуляцією свідомістю, мабуть, не можна назвати», – зазначив Куликов.

Нагадаємо, в середу, 9 січня, у Стамбулі всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали томос про автокефалію української церкви.

У ПЦУ пояснили, на публічній копії томосу для України не було підписів членів Синоду. Томос як акт у кодексі Вселенського патріархату був записаний і підписаний раніше, але грамота була виготовлена лише до 4 січня, і тому члени Синоду її підписали 9 січня, коли зібралися на сесію.Loading...