Новини » Регіони 9 січня, 2019, 14:00
На Рівненщині пропонують започаткувати державне свято – «День української пісні»

На офіційному сайті Рівненської обласної ради оприлюднено проект звернення до Президента України щодо започаткування та відзначення в Україні державного свята – «День української пісні».

Про це інформує власкор IA ZIK.

У преамбулі документу зазначається, що українську пісню називають душею народу. Вона завжди і скрізь супроводжувала українців, піднімала дух, витягувала зі зневіри. Вона й сьогодні є духовним оберегом для бійців, які боронять наші кордони на сході України.

«Прикро, що незважаючи на Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» в ефірі нерідко лунають російськомовні пісні. Вважаємо, що наразі актуальною буде пропаганда та популяризація української народної пісні. Тому звертаємося з проханням – внести до українського календаря ще одне державне свято – День української пісні і щороку відзначати його 13 вересня. Саме у цей день 1970 року відбулася прем’єра пісні «Червона рута» у виконанні Володимира Івасюка, яка відкрила світові зовсім іншу Україну – шедевральну в історичному значенні та пісенно-естрадному мистецтві», – зазначається в проекті звернення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 09:34 :12