Клімкін: Сьогодні Україні вступити в НАТО простіше, ніж в ЄС

ZIK

Україні сьогодні вступити до НАТО дещо простіше, ніж до Європейського Союзу, оскільки це виключно питання реформування оборонного сектора та демократичних перетворень.

Про це під час свого брифінгу, який транслював телеканал ZIK, розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, кожен, хто обіцяє, що Україна може вступити до Європейського Союзу за два-три роки, чинить не чесно.

«Водночас, заяви про те, що на це піде 25-30 років – тотальна маніпуляція. Це в першу чергу залежить саме від нас, але, водночас, і від Європейського Союзу, від настроїв, які панують там. Саме у цьому напрямку ми й працюємо. Я вважаю, що це середньострокова історія», – переконаний урядовець.

Окрім цього він зауважив, що сьогодні Україні було б простіше вступити до НАТО, оскільки це питання реформування оборонного сектору та демократичних перетворень.

«Щодо вступу до ЄС – чим краще ми виконуватимемо угоду про асоціацію, чим краще перейматимемо європейські стандарти, тим швидше отримаємо членство», – розповідає Павло Клімкін.

Він переконаний, що вступити до Європейського Союзу можна в середньостроковій перспективі, втім, аби не було спекуляцій, не став загадувати, скільки саме років на це піде.

«Як людина, яка має відповідати за те, що вона говорить, я не можу загадувати. Тож, по-перше, не вірте спекуляціям щодо миттєвого вступу до ЄС та НАТО, але так само не вірте спекуляціям, в тому числі російським, що це за визначенням довгострокова перспектива», – підсумував міністр закордонних справ.

Нагадаємо, Павло Клімкін анонсував приїзд міністрів країн ЄС та керівництва ОБСЄ на Донбас. 

Loading...