Новини » Суспільство

Експерт: Варто, щоб у новій церкві громада самостійно обирала мову літургії

ZIK

Важливо, щоб парафіяни розуміли службу Божу. Тому у новій українській церкві варто дати їм свободу вибору щодо мови.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив релігієзнавець В’ячеслав Горшков.

«Цікаво буде, якщо в Україні з’являться православні спільноти, які будуть служити сучасною російською мовою. Це стане своєрідним знаком для РПЦ. Адже це вказуватиме на свободу, яку має наша нова церква», — пояснює релігієзнавець.

Він звертає увагу на те, що нас дуже довго привчали до того, що існує свята мова, якою можна правити службу в храмі і говорити до Бога.

«Насправді існує цікава практика ще з давніх часів, зокрема? і у православному світі. Богослужіння перекладали на мови окремих народів. Більша частина населення України — українці. Але якщо ми кажемо, що нова церква помісна — дуже важливо створити комфортні умови для всіх прихожан, аби кожна людина відчувала цю церкву своєю», — каже В’ячеслав Горшков.

Релігійний публіцист Тетяна Деркач припускає, що на початках можуть виникнути місцеві церковні конфлікти через мову.

«Одні прихожани можуть хотіти служінь церковно-словянською мовою, інші — українською. Кожна громада має для себе вирішити, адже літургія мусить бути зрозумілою для всіх», — наголошує експерт.

Деяким громадам може бути складно зрозуміти літургію українською, адже побутова мова відрізняється від церковної, зазначає публіцист.

«Важко буде одразу перейти на іншу мову, наприклад, з румунської на українську. До того ж служебник — дуже велика книга. Це не процес одного дня. Я думаю, що тут треба дати абсолютну свободу всім. Також вважаю, що якщо громада захоче служіння в церкві російською, це не буде пропагандою. Адже парафії свідомо переходять до УПЦ», — наголошує Тетяна Деркач.

Нагадаємо, що крок за кроком православні пастви переходять до УПЦ. Нещодавно про свій вибір заявили парафії на Буковині.

Loading...