Новини » Події 8 січня, 2019, 13:05
Затриманого українського моряка, якому в Ірані загрожувала смертна кара, звільнили
Андрій Новічков. Фото: facebook.com/petroporoshenko
Андрій Новічков. Фото: facebook.com/petroporoshenko

В Ірані звільнили українського моряка Андрія Новічкова, затриманого за підозрою в убивстві.

Про це у Facebook повідомив Петро Порошенко.

«Щойно було звільнено українського моряка Новічкова. Зараз Андрій перебуває на території Посольства України в Ірані. Вітаю одеситів з поверненням нашого земляка!» – наголосив Президент.

Порошенко особисто подякував бабусі моряка за стійку позицію та віру у вирішення ситуації.

«Вона отримала від мене чіткий наказ – привести свій артеріальний тиск у норму і вже за кілька днів бути готовою обійняти свою рідну людину. Це, мабуть, найщасливіше Різдво в житті хлопця та його родини», – написав Президент.

33-річний український моряк Андрій Новічков більше року перебував в іранській в’язниці за звинуваченням у вбивстві на борту судна. Вранці 17 січня 2017 року на судні Arezoo (прапор Ірану, порт приписки Qeshm) молодший рядовий матрос, іранець Mohammad Bahranpoor вистрибнув за борт. Свідком події став Новічков, який був єдиним християнином на борту судна. Він одразу підняв тривогу і організував рятувальні роботи. Тіло матроса не знайшли. Після прибуття до Ірану Новічкова зняли з судна і пред’явили звинувачення у вбивстві. Українець свою вину заперечував. Андрій Новічков стверджував, що матрос вистрибнув за борт. Втім у його версію іранське слідство не повірило. За законами цієї країни Андрія мали б покарати рівносильно – тобто стратити.

«Якщо суд шаріату визнає його винним, йому загрожує смертна кара через повішення», – йшлося в петиції на офіційному інтернет-представництві президента України у якій вимагали, аби Петро Порошенко, як гарант Конституції України, розглянув справу Новічкова.

Варто відзначити, що справу Новічкова вели на фарсі (перською мовою). Тому, як повідомляли, українець не міг ознайомитися з матеріалами, не розумів, в чому конкретно і на яких підставах його звинувачують. За час відсутності Новічкова в Україні померла його мати, яка була серйозно хворою, і для лікування якої він намагався заробити гроші, йдучи у рейс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 04:44 :12