Новини » Суспільство 8 січня, 2019, 21:20
Юрій Рибчинський розповів про переслідування за вірш про «царя Гороха»
ZIK
ZIK

Якби не зміна влади, то все йшло до того, що за вірш про «царя Гороха» я потрапив би до в’язниці.

Про це розповів поет, пісняр, народний артист України Юрій Рибчинський в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

«Якщо я був не ворогом радянської влади, то людиною, яка мріяла про те, щоб Радянський Союз переродився і став, так би мовити, «с человеческим лицом». Але вже потім стало зрозуміло, що це нереально і цього бути не може.

Я розумів, що моя справа не в тому, щоб відверто виходити на вулиці й займатися антирадянською агітацією. Мені був даний певний талант, щоб робити щось інше, не загальноприйняте, щось, що не можна назвати радянським», – зауважив Рибчинський.

Поет підкреслив, що писав і російською, і українською мовами, оскільки був впевнений, що проводити таку діяльність можна будь-якою мовою – і латвійською, і російською, і українською.

«У 1964, коли Хрущов ще був при владі, я написав вірш про «царя Гороха», який розповсюдили по всьому Радянському Союзу. За це мене потім виключили з комсомолу і збиралися виключити з університету. У цьому вірші я висміяв Хрущова, але мене врятувало те, що до влади прийшов Брежнєв. І якби не зміна влади, то все йшло до того, що я потрапив би до в’язниці.

Тоді було неважливо, якою мовою протистояти радянській цензурі та ідеології. Оскільки і українці, і росіяни, і латиші та грузини об’єднувалися, щоб змінити саме модель Радянського Союзу», – наголосив Юрій Рибчинський.

Як повідомлялося, раніше поет Рибчинський розповів, що в часи Радянського Союзу винятки для митців у свободі творчості були лише для тих, хто жив у Москві. В Києві вони вже не діяли, оскільки партійний тиск був значно суворіший.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 01:50 :12