Новини » Львів 8 січня, 2019, 8:49
У Львові нацгвардійці влаштували акцію на підтримку полонених моряків
ZIK
ZIK

У Львові нацгвардійці влаштували флешмоб на підтримку полонених моряків. У середмісті вони закликали провести Різдво з моряками і символом стали паперові кораблики.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Маленькі паперові кораблики нацгвардійці роздавали перехожим просто у центрі Львова. Суденця робили уночі та у вільний від служби час. Праця, кажуть, була копіткою.

«Насправді ніхто не вмів кораблики робити з 50 чоловік, але добре, що мене батько колись в дитинстві навчив робити. Спочатку не вдавалось, але потренувавшись ми зробили чудо», – розповів нацгвардієць Олег Мельник.

«Робили кораблі від душі. Поки військовослужбовці чистили сніг, 10 осіб робили кораблики і не відпочивали, а працювали над втіленням цієї ідеї», – зазначив нацгвардієць Максим Дмитрук.

Кожне судно – унікальне. На них написали прізвища та імена 25-и українських моряків, які зараз перебувають у російському полоні. А ще назви їхніх кораблів. Нацгвардієць Юрій Онопрійчук зробив паперовий кораблик для старшого матроса артилерійського катеру «Бердянськ» Богдана Головаша.

«Мій ровесник, я дуже вражений, що в такі молоді роки він потрапив в полон. Я бажаю, щоб вони швидше повернулися з і були з нами хоч і не на це свято, але чим швидше», – наголосив нацгвардієць Юрій Онопрійчук.

Усього роздали сотню корабликів і кожен бажав, аби полонені хлопці швидше повернулись: «Зараз український моряк знаходиться в полоні, його звати Денис Гриценко, я передаю вам цей корабель, хай він буде з вами і хай він буде у вашій сім’ї».

«Я би хотів побажати, щоб вони швидше повернулися до своїх домівок, бо на них чекають і батьки і діти», – говорив львів’янин Юрій.

Наприкінці акції нацгвардійці вишикувалися і кричали: Славетним українським морякам: Слава! Слава! Слава!».

Нагадаємо, підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив у СІЗО п’ятьох українських військових моряків. Зокрема, суд залишив під арештом капітана катера «Нікополь» Богдана Небилицю, капітана буксира «Яни Капу» Олега Мельничука, капітана 2 рангу з судна «Бердянськ» Дениса Гриценка, матроса з буксира «Яни Капу» Олега Семидоцького і матроса катера «Бердянськ» Юрія Без’язичного.

Юлія Малєєва, Любомир Ясниський, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 22:06 :32