Подерв’янський: Росія зараз не продукує абсолютно ніяких смислів, усі ці Вороніни, Акуніни – це все лайно

ZIK

Сьогодні нам не потрібні російські книги. Зараз Росія не продукує абсолютно ніяких смислів. Те, що вона продукувала колись, я думаю, що це вже усі прочитали. Наприклад, Толстого. А всі ці Вороніни, Акуніни – це все лайно.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив український художник, автор сатиричних п’єс Лесь Подерв’янський.

Гість програми зауважив, що протягом тривалого часу Україна була колонією. Лесь Подерв’янський каже, що саме так виникли усі комплекси нашої держави, у тому числі той, що пов’язаний з українською мовою.

«Українська мова повинна користуватися якимось протекціонізмом. Тут усе зрозуміло. А от Франція, яка ніколи не була колонією, також має такий комплекс. Не знаю, звідки він взявся, можливо, через програш у столітній війні. Є такі країни, які боряться з англійською мовою. Але має бути якийсь протекціонізм в українській мові. Та це треба робити розумно», – наголосив Лесь Подерв’янський.

Художник додав, що на даний момент Україні не потрібні книги, написані й видані в РФ.

«Адже зараз Росія не продукує абсолютно ніяких смислів. Те, що вона продукувала колись, я думаю, що це вже усі прочитали. Наприклад, Лева Толстого. А зараз нехай Росія сама про це дбає. Нам не треба про це дбати», – акцентував Подерв’янський і додав, що книги Акуніних і Вороніних, – лайно.

«Я намагався це читати. Це все лайно. Нічого там немає. Можливо, і є, але без цього можна запросто обійтися. Це не щось таке надважливе», – прокоментував український художник та автор сатиричних п’єс Лесь Подерв’янський.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про заборону ввезення в Україну з Росії книг антиукраїнського змісту.

Окрім цього Державний комітет телебачення і радіомовлення не видав дозвіл на ввезення в Україну 25 виданих в РФ у 2015-2017 роках книг.

Зокрема заборонено для ввезення книгу «Сталінград» Ентоні Бівора, дві книги з серії «Історія Російської держави» Бориса Акуніна, «Дочка Леніна – Погляд на історію» Едварда Радзинського, «Моїй Матильді. Любовні листи і щоденники Миколи Другого «Бориса Соколова, «Православ’я. Чесна розмова» протоієрея Всеволода Чапліна та інші, включаючи кілька найменувань дитячої літератури, в тому числі підручники.

Loading...