live

Пригоди чотирилапого моряка

У портовому німецькому місті Гамбург жив-був собі кіт. Звали його Вольфганг. А, може, Йохан. Чи там Бертольд. Того ніхто не зна.

Плавав він на найкращому кораблі німецького військово-морського флоту – лінкорі «Бісмарк» (вісім 380-мм гармат, команда 2200 чоловік) під командуванням капітана першого рангу Ліндемана. Коли добродій Ліндеман в першому ж бойовому поході у травні 1941 року потопив британський лінійний крейсер «Худ» (це якби радянським морячкам потопили крейсер «Аврора»), за «Бісмарком» почав полювання весь бойовий склад британських Королівських ВМС, які й наздогнали німців через 9 днів погоні і боїв, потопивши гіганта торпедними атаками з повітря та вогнем гармат флотських кораблів. З усього екіпажу врятувалося 115 моряків. І з ними – кіт.

Англійські морячки, витягнувши кота з води залишили його на своєму кораблі – ескадреному міноносці «Козак». Оскільки не знали, як його звати – назвали Оскаром. Плавав собі Оскар на есмінці до жовтня 1941 року, поки його не торпедували німецькі підводники з човна «U-563». І цього разу кота витягнули з морських хвиль та привезли обсихати на базу Гібралтар.

В Гібралтарі його перейменували в Сема і взяли плавати з собою на авіаносець «Арк Ройял», літаки з якого довбали «Бісмарк» в Атлантиці навесні 1941.Але доля підстерегла авіаносець вже в листопаді 1941 року, коли він повертався з Мальти через Середземне море та зустрів німецький підводний човен «U-81», який тут же пригостив його торпедою. Авіаносець намагалися буксирувати, але він затонув кілометрах в 50 від Гібралтару. Всіх льотчиків і моряків, а з ними і кота Сема, врятували.

Сем мирно жив на морській базі на пенсії до 1955 року.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...