Політтехнолог: Рейтинг Путіна сильно підкосило підвищення пенсійного віку

ZIK

Провал пенсійної реформи суттєво підкосив рейтинг Володимира Путіна, вдаривши по ядрі його електорату. Якщо раніше президент для росіян був «гарним царем», то тепер у суспільстві зароджується певна невизначеність.

Таку думку в ефірі проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Тарас Загородній.

Він переконаний: у Росії ніхто не страждає від того, що Путін не зустрічається із Трампом.

«Однак Путіна сильно підкосило те, що він офіційно підтримав підвищення пенсійного віку. Він вдарив по ядерному електорату. Вперше у соціології «Левада-Центру» можна бачити: якщо раніше там був гарний цар і погані бояри, то тепер на нього особисто перекладають певні речі», – зауважив Загородній.

Зокрема, за словами політтехнолога, провал пенсійної реформи дуже потужно спрацював проти Путіна.

«Десятиріччя Путіна було, мабуть, найситнішим періодом в історії Російської імперії. Вони добре жили, їздили в Туреччину. Зараз, звичайно, це свято скорочується. У росіян вже є невизначеність – «а цар-то несправжній». Це його й підкошує», – вважає експерт.

Натомість економічні показники Росії не такі й фатальні. За словами Загороднього, у цієї держави – профіцит бюджету, а зовнішньої торгівлі – приблизно на 7% ВВП.

Читайте також: Хижак проти хижака: експерт розповів, хто може знищити Путіна

«Це дозволяє їм підтримувати, принаймні, фінансування свого критичного імпорту і оборонних програм. Хоча, звичайно, не в такому обсязі, як це було раніше – запроваджені санкції діють повільно. Це трохи схоже на санкції 1979 року проти Радянського союзу. Вони довели СРСР до стагнації уже ближче до 1990 року, а стали відчутними у 1986-му», – зазначив політтехнолог.

Та водночас він заявив: сама Україна ніяк не припинить стосунків із Росією. Мовляв, бізнес цієї держави може спокійно ховатися у нас за європейськими вивісками.

«Наприклад, вчора було «МТС», сьогодні – «Vodafone», а щоб ніхто не хвилювався, вони навіть справжніх англійців завезли, начебто, британська компанія. Єдине, що може зробити українська влада – аби російський бізнес не втручався в політику, не фінансував якісь каламутні програми», – підкреслив Тарас Загородній.

Як повідомлялось раніше, колишній прем’єр Росії Михайло Касьянов зазначав, що катастрофою для Путіна буде падіння його рейтингів не до 40%, як зараз, а до 10%. За його словами, 2019 рік стане вирішальним для російського президента, адже такого стрімкого падіння рейтингу Путіна в історії ще не було.

Читайте також: Росію чекає жалюгідне майбутнє: режиму Путіна напророкували швидкий кінецьLoading...