Історик прогнозує потужний удар по московському православ’ю

ZIK

Геополітичний конфлікт, який влаштував Володимир Путін у стосунках із усім світом, дзеркально відображається у конфлікті московського православ’я відносно вселенського православ’я.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив історик Кирило Галушко.

Експерт переконаний – надання томосу про автокефалію Українській церкві стане однією з найважливіших подій в історії вселенського православ’я за останні 500 років, оскільки Українська церква нарешті знайде своє місце у світовому православ’ї. Історик висловив сподівання, що вона також матиме певні лідерські позиції.

«Таке оновлення ставлення до Церкви, до віри, яке відбувається у силу цих наполовину політичних подій, бо будь-які справи з Московським патріархатом – це завжди політика,… я сподіваюсь, що це дасть шанс на моральне оновлення і підвищення репутації Церкви як інституту, як спільноти, якій можна довіряти, куди можна ходити для того, щоб відчути духовний зв’язок із Київським православ’ям, яке має тисячолітню історію», – зазначив Кирило Галушко.

Історик переконаний, що такі кроки стануть потужним ударом по московському православ’ю.

«Тут ми маємо всі перспективи на політизацію московського православ’я, коли анафемі піддавалися політичні вороги Москви і Кремля», – зазначив Кирило Галушко.

Гість програми додав, що оскільки у Росії церква є віддзеркаленням держави, відповідно геополітичний конфлікт, який влаштував очільник Кремля Володимир Путін у стосунках із усім світом, дзеркально відображається у конфлікті, який робить московське православ’я відносно вселенського православ’я.

Як повідомляли, 5 і 6 січня відбудеться грандіозна подія в історії України: вперше за 300 років Українська православна церква здобуде абсолютну незалежність.

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів та архієпископів автокефальних православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України.

Предстоятель новоствореної Православної церкви України митрополит Епіфаній запевнив, що двері Єдиної помісної церкви відкриті для всіх православних.

Нагадаємо, патріарх Російської православної церкви Кирил (Гундяєв) закликав Вселенського патріарха Варфоломія відмовитися від ідеї надання автокефалії Православній церкві України.

Loading...