Новини » Політика 3 січня, 2019, 18:31
Віряни УПЦ МП на Дніпропетровщині підтримали перехід під юрисдикцію ПЦУ

Віряни Свято-Покровського храму УПЦ Московського патріархату в селі Рубанівському Васильківського району на Дніпропетровщині підтримали перехід під юрисдикцію Православної церкви України.

Цю інформацію «Радіо Свобода» підтвердили 3 січня в храмі.

За словами представників храму, настоятель церкви отець Василь 30 грудня опісля служби виніс на розсуд вірян пропозицію про приєднання храму до ПЦУ і ця пропозиція була підтримана шляхом голосування підняттям рук.

«Ми цього не заперечуємо і не приховуємо. Я думаю, це перший крок. А після надання Україні томосу 6 січня буде певна послідовність кроків, мабуть, нам будуть допомагати юристи, напевно, треба буде зареєструвати новий статут в місцевих органах», – зазначив Володимир Дерев’янко, помічник настоятеля храму.

Він також підтвердив, що віряни організували збір підписів за перехід під юрисдикцію ПЦУ.

Відео спілкування священика з парафіянами і голосування за перехід в ПЦУ було оприлюднене на Facebook.

Інформація про перехід громади вірян Рубанівського також з’явилась на інтерактивній карті.

Водночас в інформаційному відділі Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП) заявили, що інформація про перехід Свято-Покровського храму в селі Рубанівському під юрисдикцію Православної церкви України «не відповідає дійсності».

«Громада й надалі перебуває в юрисдикції Дніпропетровської єпархії Української православної церкви», – кажуть в єпархії.

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор для створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 04:53 :29