Новини » Економіка 3 січня, 2019, 17:52
Якими виявилися наслідки відсутності індексації пенсій у минулі роки – пояснив економіст
ZIK
ZIK

Насправді відбулося не підвищення, а індексація пенсії, до того ж на показник офіційної інфляції, тоді як реальні показники завжди значно вищі за ті, які вказує Держкомстат.

На цьому наголосив голова Комітету економістів України Андрій Новак у програмі «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Щодо автоматичного перерахунку пенсій, то наскільки я зрозумів, будуть враховувати показники інфляції та середньої заробітної плати. Утім, як вичислити реальну середню зарплату по країні в умовах, коли навіть Кабінет міністрів визнає, що 35% економіки країни перебуває в тіні? Тобто база для автоматичної індексації пенсії є нечіткою, а тому і не зрозуміло, як уряд збирається це робити», – пояснює Андрій Новак.

Голова Комітету економістів України також зауважив, що в цьому році приблизна офіційна інфляція складатиме приблизно 11%, і в межах такого ж показника зростатимуть і пенсії.

«Якщо говорити про так зване підвищення пенсій, то слово «підвищення» у цьому випадку навіть некоректно використовувати. Адже насправді це не підвищення, а індексація, до того ж на показник офіційної інфляції, тоді як реальні показники завжди значно вищі за ті, які вказує Держкомстат», – підкреслив економіст.

Він наголошує, що держава повинна домагатися того, щоб зростання пенсій перевищувало інфляцію, адже тільки тоді купівельна спроможність і достаток громадян зростатимуть.

«Якщо в Україні кілька років пенсію взагалі не змінювали, тоді як ціни постійно зростали, а гривня – девальвувала, а потім виплати індексують тільки за інфляцією одного року, а попередні 3-4 – не враховують, то виходить така ситуація, що 40% українських пенсіонерів живуть нижче межі бідності», – констатував Андрій Новак.

Як повідомляли, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, для кого і на яку суму з 1 січня зросте пенсія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 22:53 :00