Новини » Регіони

На свята у Луцьку різко зросла кількість аварій на водогоні

На свята у Луцьку різко зросла кількість аварій на водогоні

У час Новорічних та Різдвяних свят у Луцьку стрімко зростає кількість аварійних ситуацій на водопровідних мережах.

Про це IA ZIK повідомили на КП «Луцькводоканал».

Люди викликають бригади аварійників, які змушені працювати в посиленому режимі, але кількість закупорювань труб у святковий період часто перевищує можливості аварійних служб. Призводять до закупорювання каналізаційних мереж самі ж споживачі, які використовують унітаз замість смітника і зливають туди все без розбору – жири, зіпсовані салати, залишки їжі тощо.

На жаль, 65% каналізаційних мереж у Луцьку та навколишніх селах є застарілими, а кількість відходів, які люди зливають в каналізацію, з року в рік лише зростає. В результаті створюються численні затори і поломки в роботі каналізації. Часто навіть одна людина може створити проблему для цілого будинку, викинувши в каналізацію непридатні для цього залишки їжі, або й речовини неорганічного походження. У результаті створюються затори, які дуже важко ліквідувати.

Проблема особливо загострюється у святковий період, коли люди масово готують велику кількість страв і, не задумуючись над наслідками, викидають органічне сміття в туалет.

Ще одна проблема, яка катастрофічно загострюється в період Новорічних та Різдвяних свят – надмірне використання водних ресурсів споживачами. У нинішні святкові дні, із 28 по 31 січня, люди використали на 7 млн літрів води більше, ніж в минулорічні свята. Лише в Новорічну ніч було використано на 3 млн літрів води більше, ніж в минулому році! Водні ресурси не безмежні – про це потрібно пам’ятати і раціонально використовувати воду в господарських цілях. Інакше тиск у водопроводі і подача води може впасти через перевищення наявних можливостей подачі води.

Нераціональне використання води порушує роботу всього технологічного обладнання, яке від перевантаження експлуатується на межі можливого. Адже досягти балансу підйому води та її подачі місту при такому перевищеному використанні стає практично неможливим.Loading...