Новини » Політика

Фесенко: Вибори – це парад обіцянок

ZIK

Велику частину передвиборчих обіцянок буде складно виконати, особливо економічного і соціального характеру. Адже 2019 рік – це час виплат боргів, що серйозно вдарить по можливостях українського бюджету.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Фесенко.

«Вибори – це завжди парад обіцянок. І не лише в Україні. Я думаю, що враховуючи неоднозначний досвід Порошенка і інших кандидатів, треба обережно підходити до обіцянок», – зазначає політолог.

Зокрема, це стосується економічних обіцянок, особливо враховуючи те, що наступний рік – це пік виплати по боргах, нагадує експерт.

«Половина бюджету піде на виплати по відсотках і тілу боргів. Тому фінансові можливості для виконання соціальних обіцянок будуть обмеженими. Але все одно кандидатам хочеться привернути увагу виборців. Популізм – це тренд, та не лише в Україні, а й у європейських державах», – каже фахівець.

Попри інше, Володимир Фесенко звертає увагу на заяву Володимира Зеленського.

«З точки зору політтехнології, час для заяви вибрали дуже вдалий. Зараз уся країна говорить про Зеленського», – коментує експерт.

Однак з боку суспільних інтересів, відбувся дуже небезпечний прецедент, вважає політолог.

«Провина тут не Зеленського, а Коломойського. Адже замість новорічного привітання президента, він поставив виступ коміка. Наступного року, на іншому телеканалі, це може зробити хтось інший. А відтак єдине символічне поле країни буде пошматованим», – зазначає експерт.

Володимир Фесенко припускає, що Коломойський демаршем підставив Зеленського.

«Зеленський буде спростовувати свою співпрацю з олігархом. Думаю, що звинувачення на цю тему, попри будь-які спростовування, будуть посилюватися, а відтак дискредитуватимуть коміка», – говорить експерт.

Демарш Коломойського небезпечний, зокрема, й тому, що посилює конфліктність виборчої кампанії, зазначає політолог.

«В умовах війни це небезпечно, бо знижує легітимність виборів», – пояснює Володимир Фесенко.

Експерт зазначає: зараз триває велика криза недовіри до політиків.

«Якщо вони будуть воювати, то це ще більше зменшить рівень довіри. Щодо Зеленського, не думаю, що кількість його прихильників суттєво зросте. Ті, хто готові його підтримують – уже це роблять. Інша частина, припускаю, визначиться у березні», – додає політолог.

До слова, раніше соціолог Ірина Бекешкіна зазначила, що президент має бути професіоналом, а не просто «класним чуваком», і закликала не вестися на популістські заяви кандидатів на виборах.

Loading...