Новини » Суспільство 2 січня, 2019, 16:09
Вчені визначили вік, коли людина почувається абсолютно щасливою
Фото: EPA/DENIZ TOPRAK
Фото: EPA/DENIZ TOPRAK

Фахівці Центру економічних показників Лондонської школи економіки і політичних наук змогли визначити так званий «вік щастя».

Згідно з висновком, зробленим вченими, протягом людського життя трапляються два вікових періоди, коли виникає відчуття щастя, передає MedikForum.

Дослідники проаналізували дані 23 тисяч осіб віком від 17 до 85 років. З добровольцями працювали поетапно. Спочатку люди проходили анкетування, яке показувало їхню задоволеність життям. Учасників запитували, чи вони щасливі. Також піддослідні розповідали, яким бачать своє життя через п’ять років.

Через п’ять років з добровольцями знову проводили анкетування. Крім того, учасники як і минулого разу оцінювали своє відчуття щастя, а також порівнювали його з тим, що було з ними в минулому.

В результаті фахівці визначили, що щастя в період з 20 до 70 років являє собою U-образну криву. У молодості виникає очікування щасливого життя, але в міру віку рівень задоволеності життям падає разом з розумінням того, що не все так, як очікувалося. Однак ближче до 70 років людина розуміє, що недооцінювала важливість дрібниць і простих радощів, та її оцінка життя знову підвищується.

«Людина почувається абсолютно щасливою в 23 і в 69 років», – констатували дослідники.

За їхніми словами, в 23 роки у людини, як правило, немає серйозних обов’язків і життя здається низкою пригод.

При досягненні 69 років зазвичай з’являються вільний час та пенсія, тоді як негативні події, пов’язані з професійною діяльністю та з вихованням дітей, залишаються позаду, – це сприяє більш позитивному світосприйняттю й оцінці свого існування.

Читайте також: В Укргідрометцентрі розповіли, яку погоду слід очікувати у січні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 15:07 :17