Новини » Львів 2 січня, 2019, 10:39
На Стрийщині відкрили пам'ятний знак архітектуру Василю Нагірному
На Стрийщині відкрили пам'ятний знак архітектуру Василю Нагірному
На Стрийщині відкрили пам'ятний знак архітектуру Василю Нагірному

У межах відзначення на Стрийщині Року Василя Нагірного у селі Гірне відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку видатному архітектору і громадському діячу, творцю новітньої галицької школи сакрального монументального будівництва Василю Нагірному з нагоди 170-річчя від дня його народження.

У доробку архітектора понад 200 проектів церков, з них кожна четверта церква в Галичині, 8 з яких на Стрийщині. Про це йдеться у повідомленні Стрийської райдержадміністрації.

На відкриття пам’ятного знака зібралася численна громада села Гірне на чолі з сільським головою Олегом Михайловичем та місцевим парохом о. Григорієм Шептицьким. На святкування також прибули представники родини Василя Нагірного, заступник голови Стрийської РДА Оксана Мелень, заступник голови Стрийської районної ради Мирон Войтович, гості зі Львова, Стрия та навколишніх сіл.

Представники районної влади поклали квіти до пам’ятного знаку, після чого чин його освячення провів о. Григорій Шептицький у супроводі народного хору «Обрій».

Пам’ятний знак Василю Нагірному споруджено Львівським скульптором Володимиром Ропецьким за кошти районного бюджету та громади села Гірне.

У своєму виступі Володимир Ропецький подякував громаді села за те, що вона вшанувала пам’ять свого видатного земляка, а також зазначив, що Львівщина є прикладом увіковічення та збереження пам’яток історії та культури, а також видатних особистостей краю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 17:54 :59