Новини » Економіка

Член ради НБУ: У 2019-му долара по 40 гривень не буде

ZIK

За прогнозами НБУ, уряду та МВФ, рівень інфляції у наступному році становитиме 6,5-7,3%. Отже, держава починає входити в низьке інфляційне середовище. До того ж, українська національна валюта не впаде до 40 одиниць за долар.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив член ради НБУ Василь Фурман.

Коментуючи можливу інфляцію у 2019 році, він наголосив: у бюджеті вона закладена на рівні 7,3%.

«До речі, Нацбанк дає подібну інфляцію та ще трохи меншу. Це не для того, щоб надурити МВФ, адже НБУ дуже незалежний у своїх підрахунках. Загалом же і Нацбанк, і Міжнародний валютний фонд, і уряд дають прогноз інфляції на наступний рік на рівні 6,5-7,3%», – розповів Фурман.

За прогнозами, 2020 року рівень інфляції буде ще нижчим.

«Тобто, ми входимо в низьке інфляційне середовище. У майбутньому це буде величезним плюсом для держави», – підкреслив експерт.

Окрім того, він заспокоїв українців: сумнівно, що отримаємо шалений курс по 40 гривень за долар.

«Щодо курсу, наприклад, то є прогнози МВФ. Якщо говорити про оцінки від Міжнародного валютного фонду, показники за 2019 рік становлять у 28,6, 2020 – 29,9», – розповів Фурман.

Водночас, за його словами, прогнози й уряду, й МВФ є приблизно однаковими. За ними, курс гривні щорічно змінюватиметься приблизно на 3%.

«Так, він послаблюватиметься, але це нормально», – зазначив Фурман.

Та зі свого боку директор Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко зазначив: представники різних економічних гілок держави називають і різні показники інфляції.

«Це завжди було і буде. Всі вони разом не можуть знайти спільної мови. Тож ми в основному тут якраз приймаємо цифру, яку нам дають міжнародні партнери», – підкреслив Дорошенко.

Як повідомлялось раніше, голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин зазначав, що нова програма співпраці з МВФ усунула значні системні ризики для економіки та фінансового сектору, що стало запорукою продовження структурних реформ. Відтак, на його думку, економіка України в 2019 році зросте.

Loading...