Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 292

Крим можливо повернути на базі Будапештського меморандуму, – Джемілєв

У процесі деокупації Криму наступною метою стане створення платформи для повернення півострова на базі Будапештського меморандуму.

Про це народний депутат України Мустафа Джемілєв сказав в інтерв'ю Укрінформу .

«Наша наступна мета – створення платформи для повернення Криму на базі Будапештського меморандуму. Будемо продовжувати роботу в цьому напрямі», – сказав лідер кримськотатарського народу.

За його словами, це питання вже порушуватися в розмові з американськими конгресменами: «Вони знаходять такий підхід розумним і запропонували направити їм наше звернення, а також іншим країнам – підписантам Будапештського меморандуму, в т.ч. Китаю і Франції, попри те, що вони приєдналися пізніше ».

Політик ще раз нагадав про положення Будапештського меморандуму.

 «Адже в меморандумі чітко говориться, що в обмін на відмову від ядерної зброї нам гарантують територіальну цілісність і безпеку. Де ці гарантії? Росія, як і передбачалося, категорично відкидає створення такої платформи. Це не так важливо. Нехай спочатку вони відмовляються, не беруть участі, але нехай така платформа існує. І якщо будуть прийняті досить жорсткі санкції, думаю, Росія поступиться », – переконаний Джемілєв.

Він так само зазначив, що не раз говорив: окупації Криму могло і не статися, якби на окупацію Росією частини території Грузії свого часу відреагували подібним чином.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News