Супрун порадила, як вберегти печінку під час свят

Орган, який в період свят працює понаднормово – ваша печінка. Не перевантажуйте її аж надто, бо всі мають право відпочити.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала в.о. голови МОЗ Уляна Супрун.

За її словами, серед завдань печінки безліч важливих для нашого життя справ, які вона має виконувати 24 години на добу – брати участь в травленні, займатися обміном білків, жирів та вуглеводів, нейтралізувати токсини.

Одна з головних функцій цього органу, каже Супрун, – фільтрування або детоксикація крові. Кров наповнює її речовинами, які вона сортує, переробляє та накопичує. З кров’ю у печінку надходять не лише корисні речовини, але й токсини та інші побічні продукти, які організм не може використати.

Виявивши непотрібну речовину, печінка або перетворює її в продукт, який не зашкодить, або виводить з організму через нирки та кишківник для виведення з організму. Вона працює як маленька фабрика, яка підтримує успішну роботу нашого організму. Та нерідко сама зазнає проблем і потребує допомоги, – додає міністр.

Найнебезпечнішими ліками для печінки є антибіотики.

На другому місці – дієтичні добавки. Так-так, помилково вважати, що їх можна приймати безконтрольно і досхочу, бо «вітамінів багато не буває». Вживання будь-якого засобу має бути медично виправдано і це вирішувати вашому лікарю.

Печінку вражає й парацетамол. Тому регулярне самолікування, аби збивати температуру, небезпечне та може призвести до ураження печінки.

Піклуйтеся про свою печінку та заплануйте візит до свого лікаря. Кожному слід періодично проходити скринінг – здійснювати ультразвукове дослідження черевної порожнини та дізнаватися рівень печінкових проб, радить Уляна Супрун.

 

Loading...