Новини » Суспільство 28 грудня, 2018, 13:36
Юрист вказав на помилкові дії Мін'юсту у справі Почаївської лаври
ZIK
ZIK

У темі об’єднання церков та створення ПЦУ залишається ще багато проблем тем. Потрібно розробити статут, який регулюватиме процес переходу з одного статусу до іншого чи вирішуватиме питання майна.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив заступник Головного слідчого управління МВС 2016 року, заслужений юрист України Григорій Мамка.

Він підкреслив: не усі питання щодо ПЦУ врегульовані законодавством. Тож потрібно створити певний статут, де храмам нададуть умови про перехід із одного статусу до іншого.

«Було ухвалено загальний статут, та не врегульовано процесу переходу з одного статусу до іншого, лінії діяльності об’єднань та майна. Чому так відбувається? Потрібно подивитись на останні події із Почаївською лаврою», – зауважив Мамка.

За його словами, вона була передана в оренду на визначену кількість років. А Мін’юст ухвалив рішення про повернення Лаври до заповідника.

«Мін’юст розповів, що цей договір був зареєстрований поза межами закону. Якщо є така подія, Міністерство не має до неї жодного стосунку. Тож необхідно було піти правовим шляхом, притягнути до відповідальності, якщо у діях реєстратора є склад злочину, скерувати до суду, отримати вирок. А він вже стане правовою підставою для вчинення дій Міністерством юстиції. Так було б правильно», – наголосив Мамка.

Натомість, не маючи доказів вини реєстратора, Мін’юст міг спричинити до негативних наслідків – звернення до суду щодо визнання недійсності таких дій органу.

Як повідомлялось раніше, директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна розповіла, що за результатами соцопитувань, головною подією року для українців стало об’єднання церков.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 12:12 :34