Яворівський висловився про помилку після об’єднавчого собору

ZIK

Об’єднання церкви не є особистою заслугою Президента – це перемога і Філарета, і Київського патріархату, і Автокефалії, і Греко-католицької церкви.

Таку думку висловив політик Володимир Яворівський у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Українське суспільство, зауважив екс-нардеп, ще не до кінця зрозуміло й оцінило, наскільки важливим для країни є об’єднання церкви. «Безумовно, що влада доклала до цього свої зусилля. Але також вона мала з цього суттєвий піар», – підкреслив Володимир Яворівський.

Політик наголосив, що всі довго чекали на об’єднавчий собор, і, дійсно, ситуація під час його проведення була тривожною. Але Україна все ж отримала свою перемогу.

«Безумовно, потрібно було, щоб після такої події до громадян вийшов Філарет – людина, яка зробила для об’єднання Української церкви все і віддала частину свого життя. До того ж він зняв власну кандидатуру на користь свого вихованця Епіфанія.

Але Президент взяв на себе цю роль і вчинив як державник. Утім, я не вважаю об’єднання церкви його особистою заслугою – це перемога і Філарета, і Київського патріархату, і Автокефалії, і Греко-католицької церкви», – наголосив Володимир Яворівський.

Нагадаємо, 15 грудня, після завершення об’єднавчого собору, Президент України Петро Порошенко привітав українців зі створенням Єдиної помісної української автокефальної церкви.

Як повідомляли, об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Під час Погоджувальної ради ВРУ 17 грудня народних депутатів закликали терміново напрацювати два законопроекти – щодо церковних назв в Україні та щодо переходу громад до Єдиної помісної православної церкви в Україні. 

Loading...