Новини » Економіка 28 грудня, 2018, 20:24
Якою є вигода людей від монетизації субсидій – розповів радник Кабміну
ZIK
ZIK

Чому монетизація субсидій вигідна державі? Бо ми рухаємося від системи, де субсидувалося усе населення через дуже дешевий газ, до системи, де фактично кожен платить за себе. Монетизувавши субсидії, держава хоче прийти до ринкової ситуації.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Стратегічної групи радників при Кабміні Павло Кухта.

Гість програми відповів на питання ведучої, якою є вигода держави від монетизації субсидій:

«Чому монетизація субсидій вигідна державі? Бо ми рухаємося від системи, де субсидувалося усе населення через дуже дешевий газ, до системи, де фактично кожен платить за себе.

Таким чином ми маємо покрити вразливі категорії населення, які не можуть за себе заплатити, субсидіями», – підкреслив Павло Кухта.

За словами радника Кабміну, монетизувавши субсидії, держава дасть можливість людям самостійно обирати постачальника. Павло Кухта наголошує, що це – на користь людям, бо вони знатимуть, кому і за що платять.

«Нинішні субсидії – це взаємозв’язок між державою і тими, хто постачає людям послуги. Ми ж хочемо, щоби люди самі платили за себе, щоби самі могли змінювати постачальника, вибирати його та змінювати якість формату», – додав гість програми.

Заступник голови Стратегічної групи радників при Кабміні також зазначив, що держава, монетизувавши субсидії, хоче прийти до ринкової ситуації.

«При цьому ми ще намагаємося соціально вразливі категорії населення, які просто не мають грошей, забезпечити субсидіями, покласти їхні витрати на рахунок держави», – поінформував Павло Кухта.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України змінив систему монетизації субсидій з 1 січня 2019. Рішення було прийнято під час засідання Кабміну 27 грудня.

Передбачено, що з 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуться субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:27 :00