Новини » Політика 28 грудня, 2018, 14:39
У 2018-му Президент значно посилив українські позиції у всьому світі, – експерт
Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Завдяки системній роботі Президента Порошенка Україні в 2018 році вдалося досягти кількох значних перемог на міжнародній арені.

Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив блогер і політичний експерт Володимир Макаровський.

Фахівець у політичній тематиці відзначив, що для нього найбільш резонансним стало надання Україні летального озброєння зі США. «Уявляю собі, яких зусиль це коштувало, в тому числі й особисто Порошенкові. Адже раніше в Америці прямо заявляли: чим зможемо – допоможемо, але на зброю не розраховуйте, не хочемо зовсім вже посваритися з Росією. А тепер передають нам протитанкові комплекси «Джевелін», патрульні катери в повному бойовому оснащенні. І Волкер обіцяє, що це ще не все!», – зазначив політолог.

Пан Макаровський вважає, що результатом успішної політики Президента у відносинах з США став значний прогрес України щодо вступу в НАТО.

«Якщо раніше там нам посміхалися, махали, але розмови про перспективи вступу тактовно оминали, то зараз ми, по-перше, отримали новий статус «країни-аспіранта». Тобто Альянс офіційно визнав правомірність наших претензій на членство. По-друге, в 2018 році вдалося затвердити принципово нову програму Україна-НАТО. По-третє, НАТО вже в грудні надало нам військове обладнання. Яке, що символічно, з Брюсселя в Україну було доставлене на борту президентського літака», – підкреслив блогер.

Одним із важливих здобутків, на думку Макаровського, стала перемога над Росією в Раді Європи. «У скарбничку перемог над Росією в Європі також варто занести і продовження санкцій. З цим були дійсно серйозні проблеми, через позицію окремих країн санкції могли зірватися. Але цього не сталося, українська дипломатія на чолі з президентом провела величезну роботу, в результаті Росія залишається під європейським економічним тиском», – вважає політолог.

Він також додав, що ще одним досягненням України стала остаточна переорієнтація експорту з Росії до Європи. За словами блогера, за десять місяців частка Євросоюзу в структурі українського експорту зросла до 42,4%, при цьому частка РФ досягла 7,8%.

«За світовими стандартами вважається безпечним, коли частка одного ринку не перевищує 7% – таким чином можна сміливо говорити, що ми убезпечили себе від Росії не тільки у військовому і політичному, а й в економічному плані!», – наголосив Володимир Макаровський.

Нагадаємо, що інший експерт, Олексій Голобуцький, відзначив як досягнення Президента перетворення розореного війська в боєздатну армію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 23:08 :44