Новини » Політика 28 грудня, 2018, 20:18
Політолог пояснив небезпеку воєнного стану для Порошенка
ZIK
ZIK

З політичної точки зору запровадження воєнного стану – це не технологія, а вимушена дія, яка стала пасткою для Порошенка. Після російської атаки у Керченській протоці Президент не міг не ввести воєнний стан.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Володимир Фесенко.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи можна розглядати воєнний стан як політичну технологію, пан Фесенко сказав, що ні, тому що з точки зору політичних технологій і впливу на вибори від цього не було жодного серйозного ефекту.

«З політичної точки зору це не технологія. Я б сказав, що це була вимушена дія, як пастка для Порошенка і для РНБО. Після подій 25 листопада Президент не міг не ввести воєнний стан, тому що його б звинувачували у тому, що він не виконує обов'язків головнокомандувача. Він розумів, що має реагувати», – зазначив Фесенко.

Водночас, за його словами, зразу стало очевидно, що не можна ввести воєнний стан в повному обсязі, тому що це створить проблему для президентських виборів. У цьому сенсі неможливо було не ввести воєнний стан і водночас не можна було його вводити в повному обсязі. І тому знайшли компромісний варіант.

«Проти цього зразу виступила опозиція в парламенті. Міжнародні партнери теж зробили свої зауваження, причому не тільки щодо виборів, але й щодо питання про мобілізацію. Пам'ятаєте, спочатку казали, що буде часткова мобілізація, а потім слово мобілізація навіть не лунало, залишився лише збір резервістів. Я не можу оцінювати, наскільки були відпрацьовані механізми, які можна було ввести під час воєнного стану. В принципі цю можливість треба було використати саме для відпрацювання окремих механізмів воєнного стану. В цьому певний сенс був», – вважає політолог.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко заявив, що не подовжуватиме воєнний стан, оголошений 25 листопада. Його термін збіг о 14 годині 26 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 05:37 :23