Новини » Світ

Ніби приїхав в один зі штатів: візит Трампа викликав гучну критику в Багдаді

Неанонсований візит президента США Дональда Трампа з дружиною Меланією на американську авіабазу в Іраку викликав хвилю критики в Багдаді.

Причиною обурення став той факт, що під час тригодинного візиту американський лідер не зустрівся з жодною офіційною особою країни, – передає DW.

Зокрема, він не зустрівся з новим прем’єр-міністром Іраку Аділем Абдул-Махді через «розбіжності щодо організації зустрічі», повідомила іракська влада. За даними місцевих ЗМІ, Трамп запропонував зустрітися на американській військовій авіабазі «Аль-Асад» поблизу Багдада, але глава уряду Іраку відкинув цю пропозицію. Замість зустрічі лідери двох держав поспілкувалися телефоном.

Своєю чергою колишній прем’єр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив, що спосіб, у який Трамп відвідав Ірак, «не відповідає дипломатичним нормам і відносинам з суверенними державами». «Таке ставлення до Іраку та його суверенітету зашкодить іраксько-американським відносинам», – сказав він, цитує агенція AFP.

Ще жорсткіша критика на адресу Трампа лунає з боку іракських парламентарів. Деякі з них порівнюють цей візит з вторгненням США до Іраку у 2003 році та закликають до виведення американського контингенту з країни.

«Трамп повинен знати свої межі. Американська окупація Іраку закінчилася», – заявив лідер однієї з провідних фракцій у парламенті Сабах аль-Саіді, цитує агенція AP. Він додав, що Трамп приїхав так, «ніби Ірак є одним зі штатів США».

Депутати також розкритикували заяву Трампа щодо можливого використання військової присутності в Іраку, якщо США захочуть «щось зробити в Сирії». «Ірак не повинен бути платформою для американців для зведення їхніх рахунків з росіянами або іранцями в регіоні», – зазначив депутат Хакім аль-Замілі.

 

Loading...