Новини » Регіони 28 грудня, 2018, 12:18
Івано-Франківська лікарня уникла відкритих торгів для трьох закупівель

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня оприлюднила три укладених договори про закупівлі, що класифікуються, як спеціалізована хімічна продукція. Загальна вартість закупівель не досягає 200 тис. грн, а договір про закупівлю класифікується як різна хімічна продукція.

 Про це пише «Репортер» з посиланням на ГО «Інститут аналітики та адвокації».

«Оскільки предметом усіх закупівель є реактиви для проведення досліджень, цю ситуацію можна трактувати, як дроблення предмету закупівлі з метою уникнення конкурентної процедури, оскільки загальна вартість предмету по коду 33690000-3 Лікарські засоби різні становить 210 тис. грн, відповідно, замовник не мав права укладати договір з постачальниками без застосування однієї з процедур, передбачених законом, а саме – «відкриті торги», – пояснює аналітик БО «БТ «Мережа» м. Львів»  Василь Рудань. – Не виключено, також, що це просто альтернативний підхід до визначення коду CPV, під яким можна купувати реактиви».

Для якісного аналізу дослідники перевірили інші закупівлі медзакладу в 2018 році. 17 квітня 2018 року інфекційна лікарня придбала медичні реактиви, уклавши два прямих договори. В одному з них реактиви також класифікували як хімічна продукція.

«Отож, сумарна вартість медикаментів по коду 33690000-3 – Лікарські засоби різні знову перевищує 200 000 грн та становить 200 030,00 грн, що зобов’язувало замовника оголосити відкриті торги», – додає Василь Рудань.

Через маніпуляції з кодами CPV закупівель заклади купують аналогічний предмет закупівель за різними кодами, що створює підґрунтя для зловживань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 21:19 :40