Новини » Економіка 28 грудня, 2018, 20:45
Іван Міклош вважає, що Україна має потенціал до зростання ВВП на рівні 6-7%
ZIK
ZIK

У цьому році ріст ВВП в Україні буде 3,3-3,5%, хоч країна має потенціал до зростання ВВП на рівні 6-7%.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив голова стратегічної групи радників при уряді України, заступник Прем’єр-міністра, міністр економіки та міністр фінансів у чотирьох урядах Словаччини Іван Міклош.

Гість програми, підсумовуючи зміни, які відбулися за рік, що минає в Україні, зауважив, що найголовнішим є те, що змінюється система зі старої, олігархічної та корумпованої у працюючу систему ринкової економіки. З його слів, у 2018 році цей процес продовжувався, проте процес мав би тривати швидше.

«Але реформи в усіх країнах – це не лише технічна проблема, а й політична проблема», – зазначив Іван Міклош.

Гість програми зауважив, що Україна має потенціал до зростання ВВП на рівні 6-7 відсотків.

«У цьому році ріст в Україні буде 3,3-3,5%, але глобальна економіка в цьому році буде рости на рівні 3,6%, а такі країни, як Словаччина, Польща, будуть рости на рівні 4-4,5%. Отже, різниця між ними та Україною не знижується, а, навпаки, зростає. Потенціал України – дуже великий», – зазначив Іван Міклош.

Гість програми наголосив, що в Україні слід забезпечити верховенство права і захист права власності, і лише тоді, коли буде довіра, в країну прийдуть інвестиції. Ще одним важливим кроком, на його думку, є приватизація. Адже, каже Іван Міклош, в Україні є велика кількість держпідприємств, де процвітає корупція, а приватизація має стати способом залучення інвесторів.

«Третє – це ринок землі. Відкриття ринку землі є найшвидшим важелем розвитку і зростання не лише у містах, а, насамперед, у селах, які дуже бідні. І четверте – демонополізація та відкриття ринку в усіх сферах, а, насамперед, в енергетиці», – зазначив Іван Міклош.

Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів заявив, що бізнес в Україні почав виходити з «тіні». За перше півріччя 2018 року рівень тіньової економіки знизився на 3% і становить 32% від офіційного ВВП.

Як повідомляли раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що за останні 2,5 року в Україні спостерігається економічне зростання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:01 :48