Новини » Політика 28 грудня, 2018, 22:10
Іван Міклош про зміни в Україні: Спершу – інвестори, а тоді – судова реформа
ZIK
ZIK

Ідеальних умов для приватизації українських держпідприємств ніколи не буде. Дуже важливо, що коли прийдуть інвестори, вони будуть подальшим джерелом тиску на пришвидшення судової реформи.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив голова Стратегічної групи радників при уряді України Іван Міклош.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чи не є небезпечним почати продавати держпідприємства і землю в умовах, коли в Україні нема порядку в охоронній і судовій системі і не зрозуміло коли він буде, пан Міклош заперечив і додав, що ідеальних умов ніколи не буде.

«Досвід Словаччини і Польщі показує, що коли вони почали робити реформи і приватизацію, судова система працювала дуже погано. Дуже важливо, що коли прийдуть інвестори, вони будуть подальшим джерелом тиску на пришвидшення судової реформи. Вони будуть зацікавлені, щоб все працювало так, як має працювати», – зазначив Міклош.

За його словами, у Словаччині в 1998 році була дуже схожа ситуація, як в Україні після Майдану. Не було ніяких іноземних інвестицій, була величезна корупція, розвалена судова система, і ніщо не працювало. Однак саме тоді в Словаччині почали запрошувати інвесторів і все приватизовувати.

«Коли Словаччина, Польща та Україна стали незалежними, їх економічний рівень був однаковий, але зараз у Словаччині валовий продукт на душу населення у 7 разів більший, ніж в Україні. Головна причина цього – відсутність реформ, інтеграції і відсутність приходу іноземних інвесторів. Ми приватизували словацький Нафтогаз, всю банківську систему, електричні компанії, телекомпанії, тобто майже всі так звані стратегічні підприємства», – розповів голова Стратегічної групи радників при уряді України.

Зокрема пан Міклош вважає проблемою, що в України ще немає достатньої політичної волі відкрити для приватизації деякі компанії. Сьогоднішній список компаній, які неможливо приватизувати, дуже великий і там знаходяться багато таких, які обов’язково потрібно приватизувати.

«Потрібно приватизувати після реструктуризації Укрзалізницю, Нафтогаз, Укргазвидобування. Такі компанії можна приватизувати, але дуже важливо, щоб це не була така приватизація, як у 90-х роках. Повинна бути прозора приватизація через міжнародні тендери, щоб прийшли великі інвестори, які принесуть гроші. Але найважливіше, що вони принесуть інвестиції, модернізацію і технології», – пояснив гість програми.

Нагадаємо, міністр фінансів України Оксана Маркарова заявила, що Уряд сподівається розпочати приватизацію великих державних компаній, яка була запланована на 2018 рік, у першому кварталі 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 18:02 :52