Новини » Події 28 грудня, 2018, 17:49
Андрій Рева повідомив, для кого і на яку суму з 1 січня зросте пенсія
ZIK
ZIK

Є два показники мінімальної пенсії. До першого відносимо тих людей, у яких або мінімальний стаж, або низькі заробітки. Другий показник – люди, у яких є повний трудовий стаж 30-35 років, але їхня пенсія залежить від мінімальної зарплати. Це 40% від мінімальної зарплати. Таких громадян у нас є приблизно 2 мільйони. От їм з 1 січня і буде піднята пенсія на 172 гривні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Пан міністр зауважив, що є два показники мінімальної пенсії. «До першого відносяться ті люди, які не мають розрахунково мінімальної пенсії через те, що у них або мінімальний стаж, або у них були низькі заробітки. Ось цим людям пенсія була підвищена з 1 грудня 2018 року.

Другий показник – люди, у яких є повний трудовий стаж 30-35 років, але їхня пенсія залежить від мінімальної зарплати. Це 40% від мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2019 року буде становити 4173 гривні. Таких громадян у нас є приблизно 2 мільйони. От їм з 1 січня і буде піднята пенсія на 172 гривні. Пенсія буде встановлена в розмірі не менше 40% від 4173 гривень», – заявив міністр соціальної політики.

Андрій Рева підкреслив, що пенсіонерам із 1 січня 2019 року не потрібно буде звертатися в органи Пенсійного фонду для перерахунку пенсій. Міністр повідомив, що це буде зроблено автоматично. Однак це не стосується індивідуального перерахунку.

«Тобто є індивідуальний перерахунок, а є масовий. От коли людина індивідуально звертається, подає довідки про збільшений стаж і заробіток, то тоді їй здійснюють індивідуальний перерахунок.

А коли ми говоримо про масовий перерахунок, який здійснюється через  зміну нормативів, то тут звертатися нікуди не потрібно. Органи Пенсійного фонду автоматично, без звернень пенсіонерів, перерахують і призначать пенсії у новому розмірі», – зазначив Рева.

Він також відповів на питання ведучого, чи будуть українці у 2019 році жити краще:

«Процес, який повинен привести до того, що люди почнуть жити краще, на жаль, розтягнутий у часі. А хотілося б, щоби наші люди сьогодні жили так, як живуть в Європі. Поки що такої можливості у нас немає. Але ми до цього йдемо», – відповів міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Нагадаємо, протягом 2019 року мінімальна пенсію зростатиме двічі: з 1 липня та з 1 грудня. Водночас додаткове підвищення очікує на пенсіонерів із найбільшим стажем.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 18:32 :02