З прийдешнього року субсидії надходитимуть у грошовій формі, – Рева

Фото: dpchas.com.ua

Кабінет Міністрів України змінив систему монетизації субсидій з 1 січня 2019.

Рішення було прийнято під час засідання Кабміну сьогодні, 27 грудня, інформує «Економічна правда».

«Сьогодні ми маємо зробити ще один важливий крок – перейти від надання житлових субсидій підприємствам до виплати їх безпосередньо громадянам у грошовій формі», – розповів міністр соціальної політики Андрій Рева.

Передбачено, що з 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуться субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням.

Домогосподарства, яким субсидія призначена в поточному році, продовжуватимуть отримувати її до закінчення опалювального періоду згідно з чинним сьогодні порядком.

З травня 2019 року субсидії надаватимуться в грошовій формі всім домогосподарствам, які їх отримували в опалювальний сезон, також почнуть надаватися в грошовій формі пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

«Починаючи з жовтня 2019 грошова форма охопить всіх отримувачів пільг та житлових субсидій. Етапність дозволить відпрацювати механізм на невеликій кількості отримувачів», – відзначив Рева.

Він також додав, що важливим є те, щоб отримані громадянами кошти, були спрямовані саме на оплату цих послуг. Це буде контролюватися банком. Якщо ж сім’я заощаджувала, залишок коштів на рахунку можна буде витратити на власний розсуд.

Сума субсидії надходитиме на персональний рахунок одержувача в банківській установі. При цьому фінансування буде проводитись на центральному рівні, що змінить механізм фінансування та прискорить надходження коштів.

«Розмір допомоги і надалі залежатиме лише від двох факторів: від розміру витрат на житлово-комунальні послуги та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати», – підкреслив міністр.

Він нагадав, що адміністрування механізму здійснюватиме Ощадбанк.

Довідка IA ZIK.

Кабінет Міністрів вніс зміни до програми призначення субсидій: розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири, або має тіньову зайнятість.

Для оформлення субсидії потрібні тільки заява і декларація про доходи.

В Кабінеті Міністрів повідомили, куди звертатися за субсидією тим, хто отримує менше «мінімалки».

Міністерство соціальної політики розробило проект постанови промонетизацію субсидій.

Субсидії планується монетизувати в три етапи.

Loading...