Ще один із захоплених українських моряків визнав себе військовополоненим

Затриманий український військовий, капітан 2-го рангу з катера «Бердянськ», Денис Гриценко у Київському районному суді Сімферополя, анексований Крим. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

На судовому засіданні у середу, 26 грудня, командир дивізії, капітан другого рангу із захопленого росіянами військового катера «Бердянськ» у районі Керченської протоки Денис Гриценко заявив, що є військовополоненим.

Про це повідомляє адвокат Микола Полозов у Facebook.

«На суді Денис Гриценко був присутній через відеозв’язок із СІЗО «Лефортово» разом із адвокатом Володимиром Мазюкіним, я був безпосередньо у залі суду. Під час засідання Денис Гриценко заявляв, що є військовополоненим. Я клопотав перед судом про часткове ознайомлення зі звітом командира ПСКР «Ізумруд», в якому той повідомляв, що за наказом адмірала Медведєва він відкрив вогонь на поразку у бік катера ВМСУ «Бердянськ», – зазначив Полозов.

За його словами, рішення суду першої інстанції не ґрунтовалось на нормах Конституції РФ, КПК РФ та міжнародних договорах, учасником яких є Росія.

«Рішення суду було передбачуваним. Як і щодо інших військовополонених, все залишено без зміни, а термін тримання під вартою скорочений на добу – до 24.01.2019», – повідомив адвокат Полозов.

Він також додав, що поки суддя виносив рішення, з Гриценком вдалося трохи поспілкуватися. Денис повідомив, що всі речі і продукти йому передали, він багато читає, і намагається тримати фізичну форму у камері. Почувається добре та налаштований на перемогу. 

26 грудня, «Верховний суд» Криму відмовився відпустити з-під варти останніх п’ятьох військових моряків із захоплених у Чорному морі місяць назад кораблів ВМС України, скарги на арешт яких дійшли до інстанції.

Нагадаємо, 25 листопада, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шестеро українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів в районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

Вночі з 25 на 26 листопада відбулося засідання РНБО, під час якого рада одноголосно закликала президента запровадити воєнний стан в Україні.

26 листопада Верховна Рада України підтримала Указ Президента про воєнний стан.

Він запроваджується у 10 областях України – це Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області. Конституційні права жителів цих областей не обмежуватимуться, поки Росія не зробить наземну агресію. Воєнний стан вводиться 28 листопада з дев’ятої ранку. Триватиме він до 27 грудня.

Порошенко також звернувся до Путіна з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців.

Рада Безпеки ООН скликала термінове засідання щодо України.

Loading...