Політики Іраку шоковані візитом Трампа – вважають це порушенням суверенітету

Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Іракські політики і лідери шиїтських воєнізованих формувань заявили, що несподіваний візит президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа є порушенням суверенітету держави.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Reuters.

Лідер парламентського блоку Ісла Сабах аль-Сааді закликав зібрати екстрену сесію парламенту, щоб «обговорити це кричуще порушення суверенітету Іраку і зупинити ці агресивні дії Трампа, який повинен знати свої рамки: окупацію Іраку США закінчено».

Крім того, візит американського лідера засудив і блок «Біна» на чолі з одним з лідерів шиїтського ополчення Іраку Хаді аль-Амері.

«Візит Трампа є кричущим і явним порушенням дипломатичних норм і свідчить про його зневагу і ворожість до іракського уряду», – зазначив політик.

Разом з тим в адміністрації глави уряду Іраку Аделя Абделя Махді підкреслили, що влада США завчасно поінформувала керівництво Іраку про візит Трампа, але зустріч політиків не відбулася через «розбіжності з приводу проведення зустрічі».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Трамп здійснив неоголошений візит до Іраку. Газета The New York Times зазначала, що на території Іраку Трамп знаходився у середу.

Loading...