Новини » Суспільство 27 грудня, 2018, 3:21
Майже 70% опитаних українців пишаються своїм громадянством

Більшість опитаних українців – 69% – пишаються тим, що є громадянами своєї країни.

Про це йдеться у дослідженні соціологічної групи «Рейтинг», – повідомляє Українська правда.

Водночас близько третини опитаних у Донецькій, Луганській, Харківській, Полтавській, Запорізькій та Одеській областях не мають почуття гордості за те, що є громадянами України.

 

 

Зазначається, що 74% опитаних відчувають гордість, що вони є мешканцями своєї області, 74% – свого міста/села.

«Найчастіше предметом гордості за свій регіон опитані обирали його природу (43%) та історію (40%).

Традиціями свого краю пишаються 27%, культурою і мистецтвом – 26%, місцевими мешканцями – 22%, визначними пам’ятками – 18%, природніми ресурсами – 14%, визначними людьми – 12%, спортивними досягненнями та кухнею – по 11%», – йдеться у звіті.

Про гордість природою частіше за інших говорили на Київщині, Хмельниччині, Чернігівщині, Волині, Житомирщині, Івано-франківщині та на Закарпатті.

Про гордість історією краю – на Львівщині, Запоріжжі та у Києві, традиціями регіону – Івано-Франківщині та Львівщині, культурою та мистецтвом – на Київщині та Львівщині.

«Місцевими мешканцями найбільше пишаються на Одещині, а також у Чернігівській, Харківській, Донецькій, Житомирській та Закарпатській областях.

«Визначними пам’ятками – на Донеччині, Київщині, Харківщині, визначними людьми регіону – на Черкащині та Донеччині, спортивними досягненнями – на Донеччині», – зазначає соціологічна група «Рейтинг».

 

Кухнею та кулінарією найбільше пишаються на Закарпатті, Київщині, Одещині та у Києві, промисловістю – на Дніпропетровщині та Донеччині, сільським господарством – на Чернігівщині та Кіровоградщині, а наукою та освітою – на Харківщині.

Опитування провожилось з 16 листопада по 10 грудня 2018 року серед 40 тисяч повнолітніх мешканців усіх областей, крім окупованих територій.

Похибка на рівні кожної окремої області становить не більш як 2,4%, на рівні України – не більш ніж 0,5%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 10:16 :00