Новини » Світ 27 грудня, 2018, 6:18
Лукашенко більше не вважає Росію братньою державою
Президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент Росії Володимир Путін. Фото: politeka.net
Президент Білорусі Олександр Лукашенко та президент Росії Володимир Путін. Фото: politeka.net

Напередодні свого візиту до Москви, який відбувся 25 грудня, президент Білорусі Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію «братньою державою».

Заяву із наради з актуальних питань співпраці Білорусі з Росією процитував Belsat, телевізійний канал із головним офісом в Варшаві, який проводить мовлення білоруською мовою на території Білорусі, – повідомляє Радіо Свобода.

Під час засідання Кабінету міністрів в понеділок Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братньою державою «тому що, як мене поінформували, в Росії це не сприймається», – цитує ЗМІ президента Білорусі.

Білоруська сторона хоче добитись від Росії компенсації за «податковий маневр», який призведе до подорожчання нафти для білоруських НПЗ. Мінськ оцінює свої втрати через «податковий маневр» в 2019 році на рівні 383 мільйонів доларів. Однак міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Кремль ніяких обіцянок не давав.

У вівторок, менше ніж за годину до початку переговорів Лукашенка з Путіним, які проводили вже вдванадцяте цього року, Силуанов відповів на коментар Лукашенка, зазначивши, що «останнім часом відбулась втрата довіри».

«Ми не довіряємо роботі вашої митниці», – сказав Силуанов під час неформального спілкування з пресою в Кремлі.

Стосунки Мінська та Москви ускладнились після взаємних звинувачень, пов’язаних із новими митами на нафту і газ. Білорусь називає ці виплати штучно завищеними, а Росія неодноразово висловлювала занепокоєння через порушення на білоруській митниці.

Читайте також: Лукашенко: Москва хоче інкорпорувати Білорусь до складу Росії

Росія, Білорусь та Казахстан діють у рамках домовленості, за якою Москва надсилає нафту та нафтопродукти до Білорусі, не сплачуючи мита, а Білорусь реекспортує деякі з цих товарів і залишає собі надходження.

Росія використовує дешевий енергоекспорт та позики до Білорусі для того, щоб утримувати цю країну в геополітичній орбіті Москви, однак, бюджетна ситуація в Росії стає ще більш складною, особливо в результаті західних санкцій.

Попри розбіжності, які загострилися в останні місяці, президент Росії перед початком зустрічі сказав, що відносини двох країн «розвиваються досить успішно». Він визнав, що є і проблеми: «Якщо домовимося, то буде зовсім добре».

Лукашенко, у свою чергу, закликав «не тягнути наявні проблеми в новий рік».

Власне, домовленість про нову зустріч до Нового року і є результатом зустрічі двох президентів 25 грудня. Дату нової зустрічі узгодять пініше.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 03:33 :36