Новини » Політика 27 грудня, 2018, 0:30
Гримчак посперечався з Власенком через воєнний стан і початок агресії
ZIK
ZIK

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі минуло року визнав, що міждержаний конфлікт на Донбасі почався в червні 2014 року. Але не варто сперечатися про дату початку збройної агресії, адже згідно українського законодавства військова агресія Російської Федерації почалася 22 лютого 2014 року у Криму, а в Донецьку та Луганську – це вже був наслідок.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак.

«Виявляється, що я не брехав і казав правду про те, що на Раді національної безпеки і оборони Юлія Володимирівна сказала, що не треба вводити в Україні воєнний стан», – сказав Гримчак.

Він зазначив, що з 22 лютого до 21 березня 2014 року в Україні з’явилася армія. А перші добровольчі батальйони з’явилися пізніше.

«Армія – це не тільки люди, армія – це зброя в першу чергу. Також варто говорити про призупинення сучасних розробок. І коли уряд Яценюка прийшов до влади, то на казначейських рахунках було лише 108 тисяч гривень», – наголосив він.

Також він зазначив, що дуже поважає добровольців і вважає, що їх порив у багатьох випадках врятував країну. Але саме армія змогла забезпечити захист.

«Добровольці показали те, чого на той момент не вистарчало армії, вони були готові битися за країну. Далі армія пішла і почала робити те, для чого вона взагалі створена. Але проблема з коштами була, бо навіть нагодувати цілу бригаду – це цілий процес. Тому що, на жаль, волонтери не можуть нагодувати бригаду», – прокоментував Гримчак.

Далі, за його словами, вже у серпні 2014 року на сході з’явилися регулярні російські війська. Адже «Гіві» і «Моторола», які були у Харкові ще в березні 2014 року не були регулярними частинами.

«Вони були, так званими, диверсійно-розвідувальними групами, які на той момент були і в Харкові, і в Слов’янську, і в Краматорську і Маріуполі. А з танками, градами, артилерією, це вже була інша історія. Вони зайшли, роздали зброю, в тому числі, нашим маргіналам і почали вибивати щось. Бо з травня місяця частина території Луганської і Донецької областей була звільнена на дві третини. І те, що залишилось окупованим, то лише через те, що Російська Федерація зрозуміла, що ще місяць і вся ця «камарилія» під назвою «ДНР» і «ЛНР» закінчиться. Тому туди зайшли регулярні частини під назвою батальйонно-тактичні групи у складі танків, БТРів і багато чого іншого. Тому російська агресія розпочалася 22 лютого згідно діючого закону по Криму», – наголосив він.

На що народний депутат України Сергій Власенко сказав, що агресія ніколи не починається згідно закону. Вона або починається, або ні.

«Коли почалася військова агресія в Донецьку та Луганську? Я ставлю таке питання, бо окрім того, що я є народним депутатом, я також є членом делегації Української парламентської асамблеї Ради Європи. До сьогоднішнього ефіру я переконував наших європейських партнерів, що збройна агресія в Криму розпочалася 22 лютого, а в березні розпочалася збройна агресія в Донецьку і Луганську. І, якщо ти мені скажеш, що вона розпочалася в вересні, то це є великою зміною», – прокоментував Власенко.

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак опонував йому і сказав про те, що згідно українського законодавства військова агресія Російської Федерації почалася 22 лютого 2014 року у Криму. А в Донецьку та Луганську, це вже був наслідок. А на міжнародній арені йдеться про червень місяць.

«Міжнародний кримінальний суд в Гаазі в кінці минуло року визнав, що міждержавний конфлікт на Донбасі почався в червні 2014 року. І тому не є принциповим чи почали наступ в березні чи у вересні», – вважає Гримчак.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко заявив, що не подовжуватиме воєнний стан, оголошений 25 листопада. Його термін збіг о 14 годині 26 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 17:22 :56