Новини » Політика 27 грудня, 2018, 21:09
Депутат-націоналіст виступив за соціалістичний принцип формування тарифів
ZIK
ZIK

Тарифи на газ в Україні завищені втричі. Ба більше, завищені штучно. «Нафтогаз» отримує мільярдні прибутки та величезні премії. Тому тарифи на газ мали би бути суттєво нижчими! Так, як і тарифи на електроенергію.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Юрій Левченко, член ВО Свобода.

«Для того, щоб ми не обговорювали тему субсидій під час прямих ефірів, треба зробити так, щоби в Україні не правила олігархічна клептократія, яка захопила державний апарат і вже 20 років править країною, яка призвела до того, що більшість українців живе на межі або за межею бідності.

Якщо представницька влада буде представляти інтереси більшості нашого населення, а не 1%, як є зараз, то тоді ми в ефірі навряд чи будемо серйозно обговорювати тему субсидій», – вважає народний депутат.

Юрій Левченко наголошує: в Україні має бути така економічна модель, яка би не потребувала субсидій.

«А для такої економічної моделі мають бути наступні пункти: має бути як економічно, так і соціально справедливі тарифи на газ. Від них багато чого залежить. Тарифи на газ – це не тільки газ, це й опалення, і гаряча вода. А в нас тарифи на газ завищені втричі. Ба більше, завищені штучно. «Нафтогаз» отримує мільярдні прибутки та величезні премії. Тому тарифи на газ в Україні мали би бути суттєво нижчими», – підкреслив обранець.

Левченко додав, що завищеними в Україні є також тарифи на електроенергію.

«Вони завищені, бо є такі речі як «Роттердам+». Є таке поняття, як монополізація теплоенерго Ахметовим, який через «Роттердам+» витягує мільярди з бюджету. От якби цих речей не було – не було б і субсидій. Вони не були б потрібні. А якщо ці речі є, то держава якось зобов’язана компенсувати людям хоча б щось, щоби вони з голоду не померли»,– прокоментував нардеп Юрій Левченко.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України змінив систему монетизації субсидій з 1 січня 2019.

Передбачено, що з 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуться субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням.

Домогосподарства, яким субсидія призначена в поточному році, продовжуватимуть отримувати її до закінчення опалювального періоду згідно з чинним сьогодні порядком.

З травня 2019 року субсидії надаватимуться в грошовій формі всім домогосподарствам, які їх отримували в опалювальний сезон, також почнуть надаватися в грошовій формі пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 23:15 :30