Новини » Політика 27 грудня, 2018, 16:13
Бригінець: Зміни до виборчого законодавства найкраще ухвалювати за рік до волевиявлення
ZIK
ZIK

На найближчих президентських виборах з’явиться дуже багато кандидатів, які просто повторюватимуть однакові тези. Адже є люди, яким готові дати, щонайменше, 2,5 мільйони гривень, щоб просто перетворити вибори на клоунаду.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі»  говорив народний депутат України Олександр Бригінець.

Коментуючи запропоновані КВУ зміни до виборчого законодавства, він зазначив: сумнівно, що за той короткий час, що залишився до старту президентської передвиборчої кампанії, вдасться щось змінити. До того ж, це було б і «не зовсім правильно».

«Це треба робити за кілька місяців чи за півроку. Найкраще – за рік. Ніхто не говорить, що закони є досконалими, але, як мінімум, існує небезпека, що зміни закону просто перед початком виборів можуть негативно вплинути на ставлення людей до самого волевиявлення. Вони можуть думати, ніби це відбулось, наприклад, на користь якогось кандидата», – вважає Бригінець.

Та водночас він підкреслив: якщо зміни справді лише удосконалюватимуть певну процедуру, їх можна ухвалювати навіть під час виборів.

Окрім того, Бригінець зазначив: вважає, що кандидатів на пост президента з’явиться дуже багато. До того ж, буде йтися не про різні ідеології претендентів, а про різні прізвища, які повторюватимуть ті самі тези.

«Тому, як на мене, це клоунада – перетворити президентські вибори на те, що туди посунуться усі, кому не ліньки. З іншого боку – це вже хвороба нашого росту демократії. У нас є дуже багато людей, яким готові дати, щонайменше, 2,5 мільйони гривень на заставу, щоб просто зробити цю клоунаду», – переконаний нардеп.

Тож він вважає: маємо просто пережити цей момент.

«Потрібно розуміти, що у виборчому списку буде багато туману і мало тих, хто зможе стати справжніми кандидатами в президенти», – зазначив Бригінець.

Адже, на його думку, багато претендентів просто хочуть пропіаритись на президентських виборах, щоб уже через кілька місяців зайняти «поважне місце у парламенті». Мовляв, вони у себе на окрузі, де в майбутньому балотуватиметься до ВР, розповідатимуть, що йдуть в президенти.

«Потім уже восени вони писатимуть, що були кандидатами в президенти, та їм нічого не дали зробити, тож давайте «я зараз». В списку кандидатів усі, починаючи від Зеленського і нижче, йдуть із цією метою», – підкреслив Бригінець.

Як повідомлялось, Комітет виборців України закликав заборонити партіям витрачати державні кошти на рекламу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 22:14 :13