Росіян продовжать ретельно перевіряти після закінчення воєнного стану

Після закінчення воєнного стану українські прикордонники продовжать посилений контроль за в’їздом іноземних громадян. Зокрема – росіян.

Про це розповів речник ДПСУ Олег Слободян, передає «Українська правда».

«Воєнний стан запроваджувався по тій причині, що була висока ймовірність військової агресії, військового вторгнення Росії на територію України. Зараз актуальність такого вторгнення знизилась, але безпекові проблеми на кордоні нікуди не ділись… Тому заходи посиленого контролю за в’їздом іноземців в Україну будуть продовжуватись», – пояснив Слободян.

Він підкреслив, що Росія продовжує накопичувати війська вздовж кордону та переміщати їх в окупованому Криму.

За словами речника Держприкордонслужби, заходи посиленого контролю за час воєнного стану «підтвердили свою ефективність».

«В межах компетенції Держприкордонслужбі вдалося не допускати провокацій на кордоні, а також убезпечити громадян, які проживають в Україні, від провокацій», – уточнив Слободян.

За його словами, посилений контроль відбуватиметься щодо громадян зі списку 70 країн міграційного ризику. Туди входить і Росія.

«Звісно, що в контексті агресії Росії проти України саме громадяни Російської Федерації є об’єктом нашої підвищеної уваги», – зазначив Слободян.

Крім того, як повідомляє Рада національної безпеки і оборони, на засіданні у середу прикордонниками рекомендували «продовжити посилену охорону державного кордону з Російською Федерацією» та «здійснювати посилений контроль громадян Росії, що перетинають кордон України».

За словами речника ДПСУ, наразі офіційного рішення про продовження заходів контролю ще немає.

Loading...