Новини » Політика

Президент України розповів про досягнення за час воєнного стану

ZIK

Воєнний стан майже ніяк не вплинув на життя цивільних громадян. Він не обмежив права і свободи. Також не спричинив жодного негативного враження на економіку. Водночас, ми отримали макрофінансову допомогу від ЄС, кредит Світового банку, транш МВФ. Курс гривні протягом останніх тижнів — зміцнився.

Про це під час засідання РНБО, яку транслював телеканал ZIK, сказав Президент України Петро Порошенко.

Головне навантаження на себе взяли люди в погонах, звертає увагу  Президент України.

«Я хочу подякувати ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Нацполіції, Прикордонній службі та іншим за реалізацію завдань, які ми аналізували при введенні воєнного стану», — зазначає Петро Порошенко.

На жаль, не все вдалося зробити під час воєнного стану, каже Президент України.

«Не вдалося повернути додому 24 моряків. Важливо, з них 22 чітко заявили, що є військовими полоненими. Росія не має жодної юрисдикції щодо розслідування їх справ. Вона вчинила акт агресії. Ми ж зробимо все можливе, аби повернути українських моряків», — наголошує Петро Порошенко.

Президент України зазначив: нікуди не поділася російська агресія.

«Якби не вибори, ми б попросили ВРУ продовжити воєнний стан. Але й за цей місяць ми зробили чимало, зокрема, і на міжнародній арені. Наші партнери почали діяти активніше, звернули увагу на проблеми, які ніяк не могли потрапити на їхні радари. Сплеск інформаційної війни, породжений воєнним станом, дозволив побачити, хто є на боці України», — підкреслює Петро Порошенко.

Під час воєнного стану вдалося передислокувати війська, говорить Президент України.

«Я не все можу сказати. Втім, серйозно посилена протиповітряна оборона південних і східних областей. Було на два-три місяці прискорена передача техніки військові. Також були відмобілізовані та провели навчальні збори резервісти першої черги», — каже Петро Порошенко.

Безпосередньо в областях, де введено воєнний стан, проведено збори військовозобов'язаних, розповідає Президент України.

«Ми виявили певні недоліки, які одразу усунули. Також пройшло бойове злагодження бригад і батальйонів територіальної оборони. Крім того, посилили охорону державного кордону та об’єктів інфраструктури. Більше тисячі громадян, які не змогли пояснити мету поїздки в Україну, за рішенням Прикордонної служби, розвернули на порозі», — говорить Петро Порошенко.

Що цікаво, у десяти областях, де був воєнний стан, протягом місяці зареєстрували на 26 відсотків менше злочинів, аніж зазвичай, наголошує Президент України.

«Порядку і безпеки стало більше. Також ми виявили більше незареєстрованої зброї, злочинців. Зараз притягаємо їх до відповідальності», — запевняє Петро Порошенко.

У військовій сфері вдалося здійснити низку заходів від стратегічного до тактичного рівня, переконує Президент України.

«Без воєнного стану втілити задумане було б значно складніше. Деякі просто неможливо. Ми піддали суворій перевірці системи військового управління, озброєння. Важливо, аби ми свої слабкі місця побачили раніше, ніж ними встиг би скористатися ворог», — розповідає Петро Порошенко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко оголосив про завершення воєнного стану.

Loading...