Новини » Події 26 грудня, 2018, 13:49
Найбільше судно у світі, що прокладає підводні трубопроводи, будуватиме «Північний потік-2»
Корабель Pioneering Spirit. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Корабель Pioneering Spirit. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Корабель Pioneering Spirit, що належить швейцарській компанії Allseas, почало роботи з прокладання російського газопроводу в обхід України «Північний потік-2» у водах Фінляндії. Це найбільше у світі судно, що здатне прокладати підводні трубопроводи.

Про це повідомляє Громадське телебачення.

Зазначається, що Pioneering Spirit продовжить прокладання трубопроводу у водах Фінляндії вслід за кораблем Solitaire, який приступить до робіт у водах Швеції.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження «Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 – 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 20:42 :23