Новини » Політика

Марина Ставнійчук вказала на порушення при введенні воєнного стану

ZIK

Навіть в умовах воєнного стану проведені заходи були досить слабкими, і влада не змогла отримати максимум від запровадження такого правового режиму.

Про це заявила екс-член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Ми розуміємо, наскільки маніпулятивно було запропоновано ввести воєнний стан, та наскільки неконституційно і не відповідно до законодавства він був введений. Зокрема, згідно з указом Президента, який після застережень парламенту не був перевиданий, правовий режим мав діяти по всій території України», – зауважила Ставнійчук.

Експерт вважає, що окрім відтермінування виборів, політичною командою влади передусім ставилося завдання отримати певні мобілізаційні електоральні переваги для верховного головнокомандувача.

«Після впровадження та дії режиму воєнного стану у Президента з’явилося набагато більше підстав говорити про заходи, які були вжиті, про результати та наслідки, а також подальші перспективи. Утім, навіть в умовах воєнного стану, проведені заходи були досить слабкими, і влада не змогла отримати максимум від запровадження такого правового режиму», – констатувала Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, 27 листопада Президент Петро Порошенко видав указ, який запровадив в Україні воєнний стан у 10 областях.

26 грудня Президент України оголосив про завершення воєнного стану. Очільник держави розповів про досягнення за час дії правового режиму та гарантував, що вибори відбудуться 31 березня 2019 року.

Loading...