Голови ОТГ Львівщини: Реформу децентралізації вже не зупинити, навіть, у разі зміни влади

Фото: facebook.com/LvivLGDC

Голови ОТГ на Львівщині переконані, що реформу децентралізації неможливо зупинити, навіть у разі зміни політичної влади в Україні.

Про це йшлося 26 грудня на прес-конференції у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Я абсолютно переконаний, що цей маховик вже не зупинити. Одну з найуспішніших реформ – децентралізацію – вже не зупинити», – вважає новообраний голова Радехівської ОТГ Степан Коханчук.

В іншому разі, підкреслив голова ОТГ, Україна застрягне у розвитку ще на багато років.

«Ми проводили детальний аналіз, що відбувається в громадах, які об’єдналися – як розвиваються громади, скільки грошей заходить і як ними розпоряджаються. Головне – повноваження, які передані на місця. Нікого не потрібно переконувати, що Європа цей шлях пройшла вже давно, як вони зараз живуть. Якщо нам не вдасться цією реформою змінити радянську систему, то ми застрягнемо ще десь на років 20-30. Якщо навіть у результаті президентських, парламентських виборів щось зміниться, вважаю, на реформу децентралізації та на багато інших реформ це не вплине. І немає побоювань, що коло може повернутися назад», – додав С.Коханчук.

Голова Підберізцівської ОТГ Василь Коваль вважає, що реформа «сподобалася людям».

«У процедурі об’єднання громад є громадські слухання. Повірте, якщо людям сподобалася реформа і об’єднання, якщо у громаді щось змінилося, мені здається, наша держава і народ досить натерпілися, щоб цей маховик розкручувати у неправильний бік. Ми робимо правильні кроки, рухаємося у правильному напрямку і ми господарники на своїх територіях. Мені здається, що таке відмотати назад – нереально, якою би не була влада на верхах», – зазначив В.Коваль.

Голова Меденицької ОТГ Володимир Шулак погодився з колегами: «Думаю, народ не дасть той маховик, який запустили, щоб його зупинили. Люди були за кордом, бачили, як там живуть, зараз приїжджають додому і хочуть бачити перспективу».

Зі слів В.Шулака, до об’єднання сільських рад у громаду підштовхнули жалюгідний стан народних домів, сільських доріг, дитячих садків, шкіл, відсутність вуличного освітлення. «Треба ставати і працювати, бо плакати хочеться», – додав голова громади.

Степан Коханчук відзначив, що до об’єднання в ОТГ підштовхнула «біла заздрість».

«Є біла заздрість щодо того, де громади утворені з 2015 року і почали ефективно працювати… Це був основний чинник, чому ми розпочали процес об’єднання. Коли питають, що ви встигнете зробити за півтора року, я кажу: потрібно вскочити у вагон, навіть, якщо він останній. Розуміючи, що Радехів і Радехівський район за ці три роки втратили колосальну суму коштів, яку б вони мали на розвиток інфраструктури отримати. Ці кошти просто пішли в інші громади. Це мотивація, чому ми розпочали процес об’єднання. Маємо докласти максимум зусиль, щоб інші громади, інші населені пункти хотіли до нас приєднатися», – пояснив голова ОТГ.

Loading...