Новини » Політика 26 грудня, 2018, 20:19
Чому воєнний стан так і не продовжили – експерт назвав декілька причин
ZIK
ZIK

Зараз буде дуже складно зібрати депутатів, аби вони проголосували за продовження воєнного стану. Тому зараз його неможливо продовжити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, що можливо варто було продовжити режим воєнного стану, адже Президент Петро Порошенко заявив, що небезпека на кордоні з РФ зберігається, пан Мусієнко сказав, що його неможливо продовжити. 

«Депутатів зараз зібрати дуже складно, багато з них у відпустках. Навіть якщо вони зберуться - не проголосують за продовження воєнного стану, а точніше за його запровадження наново. Відтак це зробити неможливо», – вважає Мусієнко.

За його словами, Президент дуже добре вийшов з цієї ситуації, він подав це як гарантування демократичних прав і свобод громадян України на вибори. Зокрема, пан Мусієнко впевнений, що однією із умов, чому Україні дали транш МВФ було збереження демократичних свобод і проведення вчасно виборів.

«Про це ніхто не говорить, але я думаю, що такі умови були. Західні дипломати скептично дивилися на введення воєнного стану. Вони подумали, чи не призведе це до своєрідного збільшення повноважень президента в бік авторитаризму», – зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.

Також, коментуючи думку ведучого про те, що не така вже і велика загроза була, якщо не були використані всі можливості воєнного стану, пан Мусієнко сказав, що по-іншому не міг діяти Президент, коли виникла ситуація агресії Росії в Керченській протоці і треба було вживати якісь політичні кроки. 

«Що найважливіше для громадян – почуватися захищено. Відповідно до чинного законодавства, завдання влади – це забезпечити. Вона може це забезпечити введенням воєнного стану. Однак ніхто ж не обмежив права і свободи громадян. То в чому питання? Для когось це здається дивним, тому що не були використані всі елементи воєнного стану. Наприклад, не була введена трудова повинність і підприємства Укроборонпрому не запрацювали на три зміни, або інші речі», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко заявив, що не подовжуватиме воєнний стан, оголошений 25 листопада. Його термін збіг о 14 годині 26 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 13:58 :41