Новини » Економіка 26 грудня, 2018, 20:51
Аналітик розвінчав спекуляції політиків про зникнення грошей із зекономлених субсидій
ZIK
ZIK

Якщо тобі нарахували субсидію, і в цьому опалювальному сезоні вона становила 531 гривню, то щомісяця держава тобі нараховує цю суму. А якщо ти економиш, якщо витрачених ресурсів було на меншу ціну, то виходить так, що держава заплатила більше, ніж підприємство надало послуг. Тоді ці кошти, відповідно до нової постанови уряду, перераховуються назад у бюджет. А людина, яка економила, із цих грошей зможе забрати своїх 500 гривень.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів аналітик Асоціації міст України Назар Миколюк.  

«Субсидії у нас нараховуються раз на півроку. В опалювальний і неопалювальний період. Вони не змінюються. Тобто якщо тобі нарахували субсидію і в цьому опалювальному сезоні вона становила 531 гривню, то щомісяця держава тобі нараховує цю суму. Не важливо, чи витратив ти 400, чи 300, чи 1000 гривень на оплатну комунальних послуг.

Але на даний момент ці кошти є віртуальними. Якщо ти економиш місяць, два, три, чотири, то у кінці року у тебе накопичується зекономлених 1,5 -2 тисячі гривень.

Якщо витрачених ресурсів було на меншу ціну, то виходить так, що держава заплатила більше, ніж підприємство надало послуг. Тоді ці кошти, відповідно до нової постанови уряду, перераховуються назад у бюджет. А людина, яка економила, із цих грошей зможе забрати своїх 500 гривень»,– пояснив Назар Миколюк.

Він також спростував думку, що надлишкові кошти ідуть у кишеню Ахметова:

«Залишкові кошти цього року точно повернуться у державний бюджет. А якщо наступного року введуть монетизацію, ці гроші підуть на рахунки людям», – додав Назар Миколюк.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що до кінця 2019 року в Україні буде повністю завершено монетизацію пільг і субсидій на житлово-комунальні послуги. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 16:22 :38